کم فروش شدن بازی Horizon Forbidden West با عرضه در +PS

کم فروش شدن بازی Horizon Forbidden West با عرضه در پلی استیشن پلاس

کم فروش شدن بازی Horizon Forbidden West با عرضه در پلی استیشن پلاس!

با دسترسی به اسناد منتشرشده درباره اینسامنیاک، متوجه شدیم که کم فروش شدن بازی Horizon Forbidden West با عرضه در پلی استیشن پلاس ، منجر به کاهش درآمد سونی شده است. پس از خرید گروه باج‌افزاری Rhysida، فایل‌ها و اسناد شخصی استودیوی اینسامنیاک گیمز از طریق اینترنت منتشر شدند و این اقدام باعث فاش شدن اطلاعات محرمانه بسیاری از این توسعه‌دهنده و بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی گردید.

سونی در سال های اخیر بارها تاکید کرده است که مدل توزیع بازی ها از طریق سرویس های اشتراکی مانند Game Pass مایکروسافت برای پلی استیشن و بازی های انحصاری آن مناسب نیست. تولید بازی های انحصاری پلی استیشن گران است و اگر از طریق سرویس های اشتراکی عرضه شوند، فروش کمتری خواهند داشت. این امر نه تنها از سودآوری آنها جلوگیری می کند، بلکه جبران هزینه های تولید را برای آنها دشوار می کند. حتی مایکروسافت نیز به این موضوع اعتراف کرده است.

اکنون، در سند‌های منتشر شده، آمار درآمد از بازی Horizon Forbidden West در استودیو Insomniac Games آشکار شده است که نشان می‌دهد انتشار این بازی در سرویس PlayStation Plus باعث کاهش فروش آن شده است و در نتیجه، شرکت سونی انتظارات خود را از درآمد فروش آن کاهش داده است.

پایان فیلمبرداری فیلم ماینکرفت + تاریخ اکران بیشتر بخوانید: پایان فیلمبرداری فیلم ماینکرفت + تاریخ اکران

کم فروش شدن بازی Horizon Forbidden West با عرضه در پلی استیشن پلاس

نقد بازی آواتار مرزهای پاندورا | Avatar Frontiers of Pandora

در سال دوم از عرضه‌ی بازی Horizon Zero Dawn، آن به سرویس پلی استیشن پلاس اضافه شد. سونی قصد داشت در این سال ۱۲۴ میلیون دلار از فروش بازی Horizon Forbidden West به دست آورد، اما پس از انتشار آن در پلی استیشن پلاس، انتظاراتش را به پایین آورد و پیش‌بینی کرد که با کاهش ۸۵ میلیون دلار، بازی تنها ۳۵ میلیون دلار درآمد برای آن‌ها داشته باشد.

این بازی ، که از طریق کنسول‌های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 قابل تجربه است، هنوز هم درآمد خوبی دارد و نباید به عنوان نشانه‌ای از شکست تجاری برای انتشار بازی Horizon Forbidden West در نظر گرفت. اعلامات سونی در اوایل سال ۲۰۲۳ نشان می‌دهد که این بازی بیش از ۸/۴ میلیون نسخه فروش داشته و با بودجه ۲۱۲ میلیون دلاری تولید شده است. طبق برنامه‌ریزی، با انتشار بازی Horizon Forbidden West در اوایل سال ۲۰۲۴ برای پلتفرم کامپیوتر نیز در دسترس قرار خواهد گرفت.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *