خداحافظی کارگردان بازی جدید Battlefield با الکترونیک آرتز

خداحافظی کارگردان بازی جدید Battlefield با الکترونیک آرتز - نقادانه

خداحافظی کارگردان بازی جدید Battlefield با الکترونیک آرتز

بنیانگذار سری Halo و کارگردان آخرین نسخه Battlefield، مارکوس لهتو، به تازگی استودیو الکترونیک آرتز و Ridgeline Games را ترک کرده است. دو سال پیش او به عنوان کارگردان بازی جدید Battlefield به این شرکت پیوست، اما اکنون اعلام شده است که وی تمامی اتصالات بازی های Battlefield و رابطه خود با استودیو Ridgeline Games را از حساب کاربری فیس بوک خود حذف کرده و از الکترونیک آرتز جدا شده است.

خداحافظی کارگردان بازی جدید Battlefield با الکترونیک آرتز که او به‌طور کامل از پروژه‌ای که در آن مشغول بوده است، خارج شده است. به گفته منابع، مارکوس لهتو تصمیم به ترک الکترونیک آرتز و استودیو Ridgeline Games را به دلیل اختلافات خلاقانه و مشکلات داخلی در تیم توسعه گرفته است. او مدتی است که با مدیران و همکارانش در این شرکت برخورد دارد و این موضوع باعث شده است که او در ادامه همکاری با الکترونیک آرتز احساس رضایت نکند.

مارکوس لهتو، کارگردان باسابقه‌ای است که در زمینه بازی‌سازی فعالیت داشته و در ایجاد عناوین موفقی مانند Halo و Destiny نقش بسزایی داشته است. او در سال ۲۰۱۸ به‌عنوان مدیر توسعه بازی‌های جدید در الکترونیک آرتز به‌عنوان یکی از مدیران برجسته‌ی این شرکت پیوست. او در این مدت موفق به انجام پروژه بازی جدید Battlefield شده بود، اما با ترک خود این پروژه به دست دیگران سپرده شده است. هنوز اطلاعات دقیقی درباره علت ترک و همچنین جزئیات پروژه‌ی جدید Battlefield اعلام نشده است.

خداحافظی کارگردان بازی جدید Battlefield با الکترونیک آرتز - نقادانه

لغو ساخت دو نسخه از بازی کال اف دیوتی توسط اکتیویژن

با این حال، این ترک اثرات خود را بر جریان توسعه بازی جدید Battlefield خواهد گذاشت و اثرات آن را می‌توان در کیفیت و تاخیر در عرضه بازی حس کرد. البته تاکنون هیچ تأیید رسمی از سوی الکترونیک آرتز درباره این خبر صادر نشده است و تنها مارکوس لهتو از این شرکت جدا شده است. با توجه به تجربه و توانایی مارکوس لهتو، این ترک می‌تواند تأثیرات جدی در زمینه بازی‌سازی داشته باشد و احتمالاً توسعه بازی جدید Battlefield هم با تغییراتی روبه‌رو خواهد بود و ممکن است تاریخ عرضه بازی به تأخیر بیافتد. منتظر بیشترین اطلاعات درباره این خبر باشید.

در حال حاضر، نمی‌توان با اطمینان ادعا کرد که لتو الکترونیک آرتز استودیو را ترک کرده یا از شغل خود در استودیو Ridgeline Games اخراج شده است. اطلاعات موجود درباره وضعیت این پروژه‌ها در حال حاضر محدود است، اما در اواخر سال ۲۰۲۱، تیم Ridgeline Games در سیاتل شروع به توسعه تجربه‌های روایی جدید در دنیای Battlefield ۲۰۴۲ کرد.

پاداش دیسکورد به بازیکن‌ها برای بازی و استریم بازی‌های خاص بیشتر بخوانید: پاداش دیسکورد به بازیکن‌ها برای بازی و استریم بازی‌های خاص

در اوایل این ماه، لتو یک عکس از استودیو Ridgeline Games را منتشر کرده و به نظر می‌رسید که همه چیز به خوبی پیش می‌رود. اما تا کنون هیچ تأیید رسمی از سوی لتو یا استودیو Ridgeline Games درباره شرایط او و پروژه‌های جدیدشان صادر نشده است. بنابراین، تنها می‌توانیم منتظر باشیم تا اطلاعات بیشتری درباره وضعیت لتو و استودیو Ridgeline Games در آینده منتشر شود.

اما این تصویر نشان می‌دهد که لهتو دیگر در کارگاه رندرینگ خود حضور ندارد و این موضوع باعث بروز شایعاتی درباره او و وضعیت استودیو Ridgeline Games شده است. از آنجا که هیچ اطلاعیه رسمی از طرف لهتو یا Ridgeline Games منتشر نشده است، نمی‌توانیم با قطعیت بگوییم که او الکترونیک آرتز را ترک کرده است یا اینکه او توسط استودیو اخراج شده است. اما این اتفاق به‌عنوان یک رویداد عادی در صنعت بازی‌سازی محسوب می‌شود. گاهی اوقات توسعه‌دهندگان بعد از عرضه یک بازی، تصمیم می‌گیرند که به پروژه‌های جدید بروند و این اتفاق معمولا موجب تغییرات در ترکیب تیم‌های توسعه‌دهنده می‌شود.

خداحافظی کارگردان بازی جدید Battlefield با الکترونیک آرتز - نقادانه
Electronic Arts

با این حال، تصویر منتشرشده توسط لهتو نشان می‌دهد که او هنوز در توسعه بازی‌های داستانی در دنیای بتلفیلد دخیل است و این نشان می‌دهد که او هنوز ارتباطی با استودیو Ridgeline Games دارد. اما باید منتظر بمانیم تا اطلاعات بیشتری درباره این موضوع منتشر شود تا بتوانیم به‌طور قطعی درباره وضعیت لهتو و استودیو Ridgeline Games صحبت کنیم.

در سال ۲۰۰۰، مارکوس لهتو به عنوان یک کارشناس ماهر در صنعت بازی‌های ویدیویی به تیم بانجی پیوست و به عنوان عضو فعال در تولید محصولات مختلف، از جمله بازی‌های Halo: Combat Evolved، Halo 2، Halo 3، Halo: ODST و Halo: Reach فعالیت می‌کرد. تا سال ۲۰۱۲، او به طور فعال در تولید این بازی‌ها حضور داشت. اما پس از آن، با همکاری چند عضو سابق بانجی، استودیوی V1 Interactive را تأسیس کرد و به عنوان رئیس و کارگردان در آن فعالیت کرد. او به عنوان یکی از رهبران این استودیو، در تولید بازی‌های مختلفی مانند Halo: Combat Evolved، Halo 2، Halo 3، Halo: ODST، Halo: Reach و غیره، نقش فعالی داشت.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *