احتمال تعطیل شدن استودیو Piranha Bytes وجود دارد

احتمال تعطیل شدن استودیو Piranha Bytes وجود دارد - نقادانه

احتمال تعطیل شدن استودیو Piranha Bytes

استودیو Piranha Bytes، سازنده مجموعه بازی‌های Gothic و Elex به نظر می‌رسد در حال تعطیل شدن است. اعلامات رسانه‌های محلی نشان می‌دهد که استودیو آلمانی Piranha Bytes، که مشهور به توسعه‌دهنده بازی‌های Gothic، Risen و Elex است، در صورتی که نتواند مالک یا ناشر جدیدی پیدا کند، توسط گروه Emberiseer به حالت تعطیل در خواهد آمد. شرکت تی‌اچ‌کیو نوریک، که مالک استودیو Piranha Bytes است و جزء گروه Emberiseer می‌باشد، اعلام کرده است که در حال تلاش برای حفظ نام Piranha Bytes و حقوق مرتبط با بازی‌های نقش‌آفرینی Elex هستند تا بتوانند فعالیت‌های خود را ادامه دهند.

در شبکه اجتماعی ایکس، پیرانا بایتس درباره چالش‌های آینده و احتمال تعطیل شدن استودیو Piranha Bytes صحبت کرد. در پیامی که توسط Piranha Bytes منتشر شده، این اطلاعات تایید شده و اعلام شده است: “عزیزان، این خبرها درست است. ما در استودیو پیرانا بایتس با مشکلاتی روبرو هستیم. در حال حاضر، اخبار متعددی درباره ما منتشر شده‌اند و این پاسخ ما به آنهاست: لطفاً ما را تنها نگذارید!”

با تشکر از شما برای توجه به پیام ما، ما مقتدر هستیم که بتوانیم بهترین تجربه را برای شما ایجاد کنیم. با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و تیمی متخصص، ما می‌خواهیم دنیایی را ایجاد کنیم که شما در آن بهترین لحظات را تجربه کنید. ما در حال تلاش هستیم تا هر روز بهتر از دیروز باشیم و به رویای خود برسیم. از این رو، ما به دنبال شرکایی هستیم که با ما همراهی کنند و با ایده‌های خلاقانه خود به این رویا کمک کنند.

احتمال تعطیل شدن استودیو Piranha Bytes وجود دارد - نقادانه

سرویس یوبیسافت پلاس دو سطح اشتراکی و جذاب را ارائه میکند

ما به دنبال شراکت‌هایی هستیم که بتوانند باعث رشد و توسعه‌ی هر دو طرف شوند. با تلاش و همکاری شما، ما مطمئن هستیم که با هم می‌توانیم رویاهایمان را به واقعیت تبدیل کنیم. مجددا از حمایت و همراهی شما سپاسگزاریم.

استودیو پیرانا بایتس، یک توسعه‌دهنده بازی است که در سال ۱۹۹۷ تأسیس شد. این استودیو در ابتدا تنها با چند کارمند شروع به کار کرد، اما با تلاش و پیشرفت مداوم، تعداد کارمندان آن افزایش یافت و در سال ۲۰۱۹ به ۳۱ نفر رسید. در این سال، استودیو پیرانا بایتس توسط گروه امبریسر خریداری شد و با این تغییر، فعالیت خود را با توانایی بیشتر و بهتر ادامه داد.

تاریخ انتشار Darkest Dungeon 2 برای پلی استیشن-نقادانه بیشتر بخوانید: تاریخ انتشار Darkest Dungeon 2 برای پلی استیشن اعلام شد

اما در ماه ژوئن ۲۰۲۳، خبری از گروه امبریسر منتشر شد که بسیاری از دوستداران و طرفداران استودیو پیرانا بایتس را ناراحت کرد. گروه امبریسر اعلام کرد که در حال اجرای یک برنامه تجدید ساختار است که ممکن است منجر به تعطیلی کامل چند استودیو یا لغو بعضی از پروژه‌های استودیو پیرانا بایتس به‌دلیل اخراج کارمندها شود. اما با این وجود، استودیو پیرانا بایتس همچنان برای تولید بازی‌های جذاب و کیفیتی به‌دنبال است و با امید به اینکه این تغییرات گروه امبریسر به نفع استودیو و بازی‌های آن خواهد بود، همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

از زمان تأسیس استودیوهای Volition، که مسئول ساخت مجموعه بازی‌های محبوب Saints Row و Red Faction بود، تا به امروز، تعدادی از استودیوهای دیگر نیز توسط گروه امبریسر تعطیل شده‌اند. این شامل Free Radical Design، سازنده مجموعه بازی‌های TimeSplitters و بازی Haze، و Campfire Cabal (که در سال ۲۰۲۲ ایجاد شد) می‌شود.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که تعدادی دیگر از استودیوها نیز با فروش شرکت مواجه شده‌اند. به عنوان مثال، Gearbox Software، سازنده مجموعه بازی‌های محبوب Borderlands و Brothers in Arms، نیز در معرض خطر قرار گرفته است. این خبرها باعث نگرانی در بین طرفداران این استودیوها شده‌اند و آن‌ها به امید حفظ استودیوهایشان و ادامه توسعه بازی‌های محبوبشان، منتظر خبرهای بیشتری از آینده این استودیوها هستند.

احتمال تعطیل شدن استودیو Piranha Bytes وجود دارد - نقادانه

در سه ماهه دوم سال مالی 2023، گروه Embracer بیش از 900 کارمند استودیوهایی مانند Crystal Dynamics، خالق سری بازی‌های Tomb Raider، Beamdog، خالق Baldur’s Gate: Enhanced Edition و Neverwinter Nights، Zen Studios را اخراج کرده است. خالق جنگ ستارگان پین بال و CastleStorm II، و Fishlabs، خالق بازی های Valheim و Chorus.

در ماه گذشته، گروه امبریسر بخش قابل‌توجهی از یکی از استودیوهای پشتیبانی گیرباکس سافتور با نام Lost Boys Interactive، به همراه تعدادی از اعضای استودیوهای New World Interactive (توسعه‌دهنده بازی‌های Day of Infamy و Insurgency: Sandstorm)، 3D Realms (توسعه‌دهنده بازی‌های Shadow Warrior و Duke Nukem 3D)، و Slipgate Ironworks (توسعه‌دهنده بازی‌های Ghostrunner و Graven)، اخراج شدند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *