بازی استراتژی Star Wars همچنان در حال توسعه است

بازی استراتژی Star Wars همچنان در حال توسعه است - نقادانه

بازی استراتژی Star Wars همچنان در حال توسعه است و لغو نشده است

با انتشار توییت جدید، استودیو Bit Reactor اعلام کرد که بازی استراتژی Star Wars همچنان در حال توسعه است و مراحل آن در حال پیشرفت می‌باشد. اما در مقابل، در شرایط سختی که صنعت بازی‌های ویدیویی با آن مواجه است، اخبار ناامیدکننده‌ای نیز وجود دارد؛ زیرا بسیاری از کارکنان اخراج شده‌اند و برخی استودیوها به‌طور کامل تعطیل شده‌اند، همچنین پروژه‌ها و بازی‌های لایو-سرویسی نظیر بازی شوتر اول-شخص Star Wars Mandalorian توسط شرکت الکترونیک آرتز و بازی Twisted Metal توسط استودیو Firesprite لغو شده‌اند.

استودیو Bit Reactor در توئیتی اعلام کرد که بازی استراتژی  Star Wars نه تنها لغو نشده است، بلکه در حال حاضر در حال توسعه است. این استودیو در سال ۲۰۲۲ تأسیس شده و به طور فوری با ریسپاون اینترتینمنت همکاری کرده است تا این بازی را توسعه دهد. از جزئیات این پروژه هنوز زیادی در دست نیست، اما با اطلاعاتی که در دست داریم، می‌توانیم بگوییم که توسعه‌دهنده سابق سری بازی‌های Civilization، سکان، به عنوان رهبر پروژه درگیر است. او به عنوان یکی از تجربه‌کاران حرفه‌ای در زمینه بازی‌های استراتژیک، باعث امیدواری برای طرفداران بازی است.

هنوز مشخص نیست که بازی Star Wars به چه شکلی خواهد بود، اما احتمالاً با توجه به تجربه‌های سکان در ساخت بازی‌های استراتژیک، انتظار می‌رود که بازی از یک حالت استراتژیک عالی برخوردار باشد. همچنین، مشتریان و طرفداران Star Wars می‌توانند امیدوار باشند که این بازی، دنیایی جدید و هیجان‌انگیز را از داستان ستاره‌های جنگی به ارمغان بیاورد.

بازی استراتژی Star Wars همچنان در حال توسعه است - نقادانه

معرفی نسخه Reloaded بازی Dying Light 2

با این حال، خبر لغو شدن Star Wars توسط استودیو Bit Reactor، اخبار جعلی و نادرستی بوده است که به طور وسیعی در فضای مجازی منتشر شده است. استودیو Bit Reactor با تأکید بر این موضوع در توئیت خود، به طور رسمی این اظهارات را تکذیب کرده است و امیدوار است که با اطلاع‌رسانی رسمی‌تر، طرفداران بتوانند بیشتر در مورد این پروژه موشکافی کنند. در نهایت، ما می‌توانیم با اطمینان بیشتری بگوییم که استودیو Bit Reactor در حال کار بر روی Star Wars است و این بازی قطعاً منتشر خواهد شد.

پایان فیلمبرداری فیلم ماینکرفت + تاریخ اکران بیشتر بخوانید: پایان فیلمبرداری فیلم ماینکرفت + تاریخ اکران

همچنین، EA اعلام کرده است که در آینده بازی‌های جدیدی برای کنسول‌های نسل بعدی توسعه داده خواهد شد. شرکت الکترونیک آرتز یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و ناشران بازی‌های ویدئویی در دنیا است. این شرکت در سال ۱۹۸۲ توسط تریپ هاوکینز و جف براندس فعالیت خود را در زمینه توسعه و نشر بازی‌های ویدئویی آغاز کرد. اما در حال حاضر، شرکت الکترونیک آرتز تنها فعالیت خود را محدود به بازی‌های ویدئویی نکرده است و در زمینه توسعه و نشر بازی‌های موبایل، آنلاین و کامپیوتری نیز فعالیت دارد.

بازی‌های سری Star Wars یکی از محصولات مهم شرکت الکترونیک آرتز در دنیای بازی‌های ویدئویی است. این سری بازی‌ها با مجوز رسمی از شرکت Lucasfilm توسط EA توسعه داده می‌شود و شامل بازی‌های مختلفی مانند Star Wars Battlefront، Star Wars: Galaxy of Heroes و Star Wars Jedi: Fallen Order می‌باشد. اما در حال حاضر، شرکت الکترونیک آرتز می‌خواهد تا بر روی آی‌پی‌های خود تمرکز کند و این کار را با اخراج ۷۰۰ کارمند آغاز کرده است. این اقدام در راستای برنامه‌ای به نام “بیشتر، کمتر” صورت گرفته است که هدف آن تمرکز بیشتر بر روی ساخت بازی‌های کیفیت بالا و کاهش هزینه‌ها است.

با این حال، این تصمیم موجب اتمام توسعه بازی Star Wars Jedi: Fallen Order 2 نیز شده است. این بازی که نسخه دوم بازی Star Wars Jedi: Fallen Order بود، برای توسعه در نظر گرفته شده بود. اما با این حال، EA اعلام کرده است که تمرکز بر روی ساخت بازی‌های کیفیت بالا و کاهش هزینه‌ها برای آن‌ها اولویت خواهد داشت و این موضوع باعث شده است که توسعه بازی Star Wars Jedi: Fallen Order 2 متوقف شود.

بازی استراتژی Star Wars همچنان در حال توسعه است - نقادانه

با این حال، شرکت الکترونیک آرتز در حال حاضر در حال توسعه بازی Star Wars Jedi: Fallen Order 3 است. این بازی که نسخه سوم بازی Star Wars Jedi: Fallen Order است، در حال حاضر در دست توسعه است و احتمالا پایان کار خواهد شد. اما پس از این بازی، نخستین بار است که شرکت الکترونیک آرتز در حال حاضر نخواهد داشت که سری Star Wars را توسعه دهد.

برنامه شرکت الکترونیک آرتز در آینده چیست؟

در آینده، شرکت الکترونیک آرتز در نظر دارد تا بیشتر روی آی‌پی‌های متعلق به خود تمرکز کند. این شرکت پیش بینی می‌کند که بازی‌های جدیدی برای کنسول‌های نسل بعدی مانند PlayStation 5 و Xbox Series X توسعه داده خواهند شد. این بازی‌ها شامل بازی‌هایی مانند FIFA، Madden NFL، NHL و سری بازی‌های Need for Speed می‌باشد.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *