پرفروش‌ترین بازی های 2023 | از Hogwarts تا FC 24

پرفروش‌ترین بازی های 2023 | از Hogwarts تا FC 24

پرفروش‌ترین بازی های 2023

هاگوارتز لگاسی عنوان پرفروش‌ترین بازی های 2023 را از آن خود کرد و به پیروزی بزرگی در برابر Call of Duty دست یافت.

بازی Hogwarts Legacy، بازی نقش‌آفرینی جهان-باز مبتنی بر مجموعه هری پاتر، همچنان در مسیر پیشرفت خود پیشرفت می‌کند. این بازی، توانست همان‌طور که مورد انتظار بود، به موفقیت چشم‌گیری دست پیدا کند و سود زیادی را برای شرکت برادران وارنر به ارمغان بیاورد. تنها در انگلستان، این محصول استودیو آوالانچ سافتور بیش از ۲۲ میلیون نسخه فروش داشت و نه‌تنها جزو پرفروش‌ترین بازی های 2023 در این کشور شد، بلکه موفقیت خود را در آمریکا نیز تکرار کرد.

این اطلاعات توسط شرکت سیرکانا (که قبلا با نام گروه NPD شناخته می‌شد) ارائه شده است. تحلیل‌گر Circana مت پیسکاتلا در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد که بازی Hogwarts Legacy، جزو پرفروش‌ترین بازی های 2023 بوده است. در رتبه دوم، بازی Call of Duty: Modern Warfare 3، بازی Madden NFL 24 در رتبه سوم، بازی Marvel’s Spider-Man 2 در رتبه چهارم و بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom در رتبه پنجم (بدون در نظر گرفتن فروش دیجیتالی این اثر) در فهرست پرفروش‌ترین بازی‌های سال ۲۰۲۳ در آمریکا قرار دارند.

پرفروش‌ترین بازی های 2023 | از Hogwarts تا FC 24

نقد بازی هاگوارتز لگسی | دنیای سحر و جادو

استقبال کاربران از بازی استراژتیک Manor Lords-نقادانه بیشتر بخوانید: استقبال کاربران از بازی استراژتیک Manor Lords

هاگوارتز لگسی از سه اثری است که در طول ۱.۵ دهه گذشته، بیشترین فروش را در آمریکا نسبت به بازی Call of Duty داشته است. از سال ۲۰۰۹ به بعد، بازی‌های Call of Duty همواره در صدر فروش بازی‌های آمریکا قرار داشته‌اند، اما با انتشار بازی‌های Grand Theft Auto 5 و Red Dead Redemption 2 در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۸، شرکت راک‌استار گیمز توانست به فروش بالاتری نسبت به مجموعه بازی‌های Call of Duty دست یابد و پیروز شود.

بازی Hogwarts Legacy در صدر لیست بازی‌های پرفروش سال در پلتفرم پلی استیشن قرار گرفت و بازی‌های Marvel’s Spider-Man 2 و Call of Duty: Modern Warfare 3 به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند. اما در همین حال، بازی Call of Duty: Modern Warfare 3 به عنوان بازی پرفروش سال در پلتفرم ایکس باکس برتری کسب کرد و بازی‌های Hogwarts Legacy و Madden NFL 24 نیز در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

پرفروش‌ترین بازی های 2023 | از Hogwarts تا FC 24

10 تا از پرفروش‌ترین بازی های 2023

  1. Hogwarts: The Legacy Begins
  2. Call of Duty: Modern Warfare 3
  3. Madden NFL XXIV
  4. Marvel’s Spider-Man 2
  5. Zelda’s Tale: The Weeping Kingdom
  6. Diablo 4
  7. Modern Warfare 2: The Call of Duty
  8. Mortal Kombat 1
  9. Surviving the Star Wars Galaxy: A Jedi’s Tale”
  10. EA Sports FC 24

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom و Super Mario Bros. Wonder هر دو مقام اول و دوم را به عنوان پرفروش ترین بازی برای Nintendo Switch به دست آورده اند، در حالی که Hogwarts Legacy به رتبه پنجم رسیده است. در همین حال، چندین محصول جدید مانند Diablo 4، Mortal Kombat 1، Star Wars Jedi: Survivor، EA Sports FC 24، Starfield و Resident Evil 4 نیز به لیست 20 بازی پرفروش سال اضافه شده اند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *