نقد سریال اتک ان تایتان فصل 3

اتک ان تایتان فصل 3

احتمال اسپویل!!!

آخرالزمان اتک ان تایتان فصل 3 تازه منتشر شده است، اما سریال اتک ان تایتان فصل 3 در سال ۲۰۱۳ آغاز شد و به سرعت شهرت جهانی پیدا کرد. متأسفانه، فاصله زمانی بین انتشار فصل اول و دوم آن به حدی بیشتر رسید که احساس هیجان و شور مخاطبان را کاهش داد و بسیاری از آنها علاقه خود را از دست دادند.

دانلود تریلر از آپارات

با این حال، طرفداران سرسخت سریال اتک ان تایتان فصل 3 مشتاقانه منتظر قسمت های جدید هستند و برای وفاداری خود پاداش دریافت کرده اند. می توان گفت با وجود اینکه معروف ترین فیلم های لایو اکشن فانتزی مانند The Walking Dead و Game of Thrones صبر و حوصله مخاطبان خود را با افت کیفیت محک زده اند، اما کیفیت حمله این تایتان هرگز کاهش نیافته است.

با پایان پرفروش‌ترین مانگای هاجیمه ایسایاما (Hajime Isayama) و انتشار نیمه دوم اتک ان تایتان فصل 3 ، اقتباس انیمه آن نیز به پایان رسیده است. اگر شما نیز جزء طرفدارانی هستید که جزئیات فصل‌های گذشته را به یاد ندارند، لازم است بدانید که برای تماشای ادامه سریال و مرور کل اتک ان تایتان فصل 3 ، باید به آن اشاره کنیم.

نقد و برسی سریال اتک ان تایتان فصل 3

سوگند به ملکه

در اتک ان تایتان فصل 3 ، تلاش‌های هیستوریا رایس در اتک ان تایتان فصل 2 به ملکه‌ای پرقدرت تبدیل شدن، ادامه می‌یابد و او به کمک مسیری که در ابتدای داستان آغاز شده بود، به این هدف دست می‌یابد.

در فصل دوم، هیستوریا اعلام می‌کند که کریستا لنز اسمی تقلبی است و در ادامه متوجه می‌شویم که این اسم برای حفاظت از هیستوریا در برابر پلیس به وجود آمده است. پلیس خائنی که مادر هیستوریا را به قتل رسانده و او و پدرش، راد رایس، را به تبعید فرستاده است.

از زمانی که شاه کنونی، وارث حقیقی خاندان سلطنتی، به تبعید در افتاد، قدرت و کنترل او به شدت ضعیف شد. دخترش، راد، با دزدیدن هیستوریا، اتفاقاتی را به راه می‌اندازد که باعث پایان تکان‌دهنده حکومت او می‌شود. این رویدادها، داستان را به سمت فاش کردن حقایق مهم درباره اهداف تاریک خانواده رایس می‌برد.

نقد و برسی سریال اتک ان تایتان فصل 3

تایتان بنیادی (مادر)

دلیل اینکه راد خانواده اش را دور هم جمع کرد، حفظ روابط خانوادگی بود. او Historia و Eren Jaeger را ربود و آنها را به یک غار زیرزمینی پنهان آورد. راد به آنها توضیح داد که خانواده ریس دارای قدرت منحصر به فرد تیتان هستند: تایتان بنیانگذار.

با استفاده از مختصات، تایتان بنیادین (راینر، برتهولد و آنی) قادر است بقیه تایتان‌ها را کنترل کند. در فصل دوم، ارن نشان داد که توانایی استفاده از مختصات را دارد و این قدرت می‌تواند حتی خاطرات را نیز تغییر دهد. مانند خواهر بزرگ هیستوریا، فریدا در کودکی قادر بود خاطرات هیستوریا را تغییر دهد.

قدرت در خاندان سلطنتی از نسل به نسل به ارث رسید تا زمانی که برادر کوچک‌تر، یوری، از آن برای رسیدن به پادشاهی استفاده کرد. او سپس تصمیم گرفت خاطرات جمعی مردم از وجود تایتان‌ها را حذف کند، زیرا باور داشت که “نادانی نعمت است”.

در پایان، فردی که از سرنگی که مایع تایتان بنیادین را در بر داشت، استفاده کرد، خود راد بود و با تزریق مایع، به یک تایتان نیمه‌انسان تبدیل شد. او به سمت دیوارها حرکت و حمله می‌کند، اما با کمک تایتان اِرِن و سربازان دیگر، پدرش را (که هم اکنون به یک تایتان تبدیل شده است) نابود می‌کند و خود به یکی از گزینه‌های مناسب برای سلطنت تبدیل می‌شود.

نقد و برسی سریال اتک ان تایتان فصل 3

پیدایش قدرت های ارن

به ما گفته شده بود که قدرت تایتان بنادین، ارث خانواده رایس است و اینکه ارن چگونه موفق شده است این قدرت را بدون داشتن خون سلطنتی به دست آورد، معمایی گمشده است. او چگونه موفق شده است این قدرت منحصر به فرد و نهفته را بدون داشتن خون سلطنتی به دست آورد؟

بازی Kingdom Come: Deliverance 2-نقادانه بیشتر بخوانید: بازی Kingdom Come: Deliverance 2 بعد از مدت ها انتشار یافت

جواب این سوال همان چیزی است که در تمام لحظات شورانگیز دیگر در اتک ان تایتان فصل 3 وجود دارد: خوردن. پدر ارن، صاحب زیرزمین افسانه‌ای، قدرت تایتان بنیادین را برای خودش می‌خواست. ابتدا ملکه فریدا را خورد و سپس با از بین بردن بیشتر اعضای خانواده رایس، خودش را به زور به پسرش داد تا قدرت‌هایش به او منتقل شود. این اقدام هوشمندانه بود!

نقد و برسی سریال اتک ان تایتان فصل 3

تریلر اتک ان تایتان فصل 3 به پایان می‌رسد و تریلر آن با صحنه‌ای از فریاد «کِنــــــی!» از کاپتان لیوای (Levi) تکمیل می‌شود. این فریاد و عبارت از احساسات، برای کاپتان لیوای خشک و بی‌روح، که غیرمعمول است، نشان دهنده‌ی یک دشمن قدیمی است. کنی، قاتلی که با کشتن ۱۰۰ پلیس نظامی، به لقب قاتل اسطوره‌ای رسیده است، در داستان به عنوان یک فرد بی رحم و مناسب برای مزاحمت در اهداف کاپتان لیوای در اتک ان تایتان فصل 3 معرفی می‌شود. پلیس نظامی نیز با استخدام کنی، با این مسئله روبرو شده است!

شرکت در مرگ مادر هیستوریا، همچنین نقش او به عنوان آموزگار و سرپرست لیوای، به وی جایگاه مهم در تاریخ سریال خلق کرد. این امر به خصوص اهمیت پیدا کرد زمانی که ثابت شد که لیوای و میکاسا از همان خانواده هستند و در نتیجه، اقوام یکدیگرند. با بازگشتن به این حقیقت، معمای نام مشترک فامیلی میکاسا و لیوای حل شد.

یوری رایس با حسابی طمع در دل، دوستی با راد برقرار کرد و قصد داشت تا به قدرت تایتانِ اساسی دست پیدا کند. او سال‌ها در پی رسیدن به این هدف بود ولی هنگامی که دریافت که تنها خانواده‌اش از این قدرت بهره‌مند هستند، او قاطعانه ناامید شد و در نهایت در غار زیرزمینی به راد خیانت کرد. اما راد هم از جانب خود کاری نادرست انجام داد و در نتیجه به یک تایتان ناقص‌الخلقه تبدیل شد.

در اتک ان تایتان فصل 3 لحظات آخر زندگی کِنی، کنی به لیوای می‌گوید که دایی او است و به خواهرزاده‌اش هدیه‌ای بسیار مهم (بعد از کلید زیرزمین) می‌دهد؛ سرنگی حاوی مایع تایتانیوم.

نقد و برسی سریال اتک ان تایتان فصل 3

فتح و پسگیری شیگانشینا

انتشار فصل دوم قسمت سوم سریال اتک آن تایتان با پخش قسمت پنجاهم آغاز شد. این قسمت با نام “شهری که همه چیز در آن آغاز شد” به شیگانشینا، شهری که ارن، میکاسا و آرمین در آن بزرگ شده بودند، اشاره دارد. پس از حمله تایتان عظیم الجثه به دیوار ماریا، شیگانشینا به طور کامل خالی شده بود.

در این قسمت از سریال اتک ان تایتان فصل 3 ، علاوه بر سه قهرمان اصلی، شخصیت‌های محبوبی مانند لیوای، اروین، هانجی، جین، کانی و ساشا نیز حضور دارند. این نشان می‌دهد که هر لحظه ممکن است وضعیت تغییر کند و هر کسی ممکن است در معرض تلفات و صانحه‌های مختلف قرار بگیرد. علاوه بر این، این قسمت‌ها احساسات بسیاری را در بین تماشاگران به ارمغان می‌آورند و همچنین بهترین صحنه‌های اکشن را نیز به نمایش می‌گذارند.

همه افراد در نقطه اوج عملکردشان ظاهر می‌شوند: ارن همزمان نقش سگ تازی و اسب سربازان را ایفا می‌کند؛ اروین گروهی از سربازان تازه‌کار را که به تازگی شروع به کار کرده‌اند، در حمله‌ای انتحاری به سوی تایتان جانور هدایت می‌کند؛ لیوای و میکاسا با سرعتی فراتر از حد انسانی حرکت می‌کنند که به غیرطبیعی می‌نمایند؛ و آرمین هم در نقش هرماینی گرنجر، با کشف اینکه برتهولد و راینر در دیوارها پنهان شده‌اند، در حالت آماده‌باش برای حمله‌ای غافلگیرکننده به جمع گروه ظاهر می‌شود.

نقد و برسی سریال اتک ان تایتان فصل 2

نقد و برسی سریال اتک ان تایتان فصل 3

نقشه‌ اروین و لیوای در قتل تایتان جانور، به نتیجه موفقیت‌آمیزی در اتک ان تایتان فصل 3 نرسید؛ بنابراین رهبر جنگجوها که در جریان نبرد زخمی شده بود، به همراه همکارانش، یعنی راینر که نیز دچار زخم‌های شدیدی شده بود، از دست هانجی فرار می‌کنند. در همین حال، آرمین و ارن نیز دارند نقشه‌ای مشابه نقشه اروین و لیوای را علیه تایتان بزرگ برتهولد اجرا می‌کنند و با این کار، به موفقیت بیشتری در جلوگیری از حملات تایتان‌ها دست پیدا می‌کنند

در در اتک ان تایتان فصل 3 آرمین، جوانی باهوش و شجاع است که در جریان ماجراجویی‌هایش با دوستانش، ارن و برتهولد، به عنوان یکی از نفرات برتر و برجسته شناخته می‌شود. او در جستجوی گذشته و رازهای ناگفته دنیایش است و با استفاده از توانایی‌های خاص خود، به دنبال پاسخ‌هایی برای معماهای مختلف می‌گردد.

برتهولد، یکی از دوستان آرمین، توانایی تولید بخار بی‌نظیری دارد که باعث جلب توجه جریان‌های شدید در اطرافش می‌شود. آرمین این توانایی را به عنوان یک ابزار برای رسیدن به هدفش استفاده می‌کند و برتهولد را در سفرش به دنبال اسرار و رازهای جهان همراه می‌کند.

به مرور زمان، برتهولد به عنوان یکی از بزرگترین تهدیدها در جهان شناخته می‌شود و دشمنان زیادی دارد. اما آرمین همواره در کنار دوستش می‌ایستد و تلاش می‌کند تا او را از خطرات مختلف نجات دهد.

در در اتک ان تایتان فصل 3 در یکی از ماموریت‌هایشان، آرمین و ارن برای نجات برتهولد از پوسته تایتانی‌اش، به یک مکان پر از خطر و خطا می‌روند. آرمین با استفاده از توانایی‌هایش، بخار برتهولد را کنترل می‌کند و ارن در کنارش قرار می‌گیرد تا به راحتی تلاش برتهولد برای فرار را متوقف کند.

پس از موفقیت در نجات برتهولد، آرمین و ارن به امید رسیدن به پاسخ‌هایی بیشتر در مورد جهانشان، سفر خود را ادامه می‌دهند. اما در میانه راه، برتهولد دچار آسیب‌های جدی می‌شود و نقشه آن‌ها به دلیل حمله دشمنان، خنثی می‌شود.

آرمین و ارن با همکاری و تلاش برای رسیدن به هدفشان، تلاش می‌کنند تا برتهولد را از آسیب‌هایی که به او وارد شده است، بهبود بخشند و به رازهای جهانشان نزدیک‌تر شوند. آیا آن‌ها موفق خواهند شد؟ آیا برتهولد قادر به بازگشت به حالت قبلی خود خواهد بود؟ تنها زمان می‌تواند پاسخ این سوال‌ها را بدهد…

نقد و برسی سریال اتک ان تایتان فصل 3

در اتک ان تایتان فصل 3 این انتخاب، احساسات مختلطی در بین دوستانش ایجاد می کند، اما با وجود همه اینها، آنها همچنان برای مبارزه با اتک ان تایتان آماده می شوند. در این حال، ارن با خشم و ناراحتی خود در مورد تصمیم لوی، به طرز وحشتناکی به مبارزه با تایتان عظیم الجثه می پردازد.

در اتک ان تایتان فصل 3 ارن، با کمک میکاسا، ارن توانایی های خود را به حداکثر می رساند و توانایی او را در مقابل تایتان عظیم الجثه قرار می دهد. در نهایت، با تلاش و تلاش فداکارانه او، اتک ان تایتان به نابودی می رسد و دنیا مجددا در امان قرار می گیرد. این فصل، احساسات و روابط پیچیده بین شخصیت های مختلف را نشان می دهد و نشان می دهد که برای مبارزه با تهدیدات بزرگ، باید از همدلی و تضحیات دوستان و همکاران خود استفاده کرد. اتک ان تایتان فصل 3، یک فصل پر از اکشن، هیجان و درام است که حتماً طرفداران این سریال را رضایت خواهد داد.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *