9 نکته کلیدی بازی Elden Ring برای حرفه ای تر شدن

نکاتی کلیدی الدن رینگ برای پلیر های | elden ring

9 نکته کلیدی بازی Elden Ring برای پلیر ها

وقتی بازی Elden Ring به بازار عرضه شد و موفق به دریافت بازخورد های فوق العاده ای شد. این بازی از نظر ظاهر، شباهت های بسیار زیادی به بازی های قبلی شرکت فرام سافتور دارد. اما در عین حال، فرام سافتور به صرف الهام گیری از بازی های قبلی خود، المان های مشابه بازی های موفق دیگر را نیز به کار برده است. اما نکته مهم این است که تیم سازنده با بهترین شکل ممکن المان های مختلف را با هم ترکیب کرده تا بازیکن بتواند تجربه ای کاملا جدید با المان هایی که قبلا با آن ها آشنا بوده، را تجربه کند.

آیا این بازی برای کاربران جدید گزینه مناسبی است یا خیر. بازی نقطه شروع خوبی برای مبتدیان است، اما باید نکات کلیدی بازی Elden Ring را نیز در نظر در مورد آنها اطلاعات جمع آوری کنید تا پیشرفت را برای شما آسان تر کند. اولین و مهمترین چیزی که همیشه در بین بازیکنان حتی با تجربه ها مطرح می شود این است که از کدام کلاس شروع کنیم. انتخاب کلاس تا حدودی با دانش و درک شما از کلاس ها مرتبط است، اما اکثریت انتخاب کلاس مناسب به سبک مبارزه شما بستگی دارد.

نکاتی کلیدی الدن رینگ برای پلیر های | elden ring

روش ناوبری و گشت زدن در دنیای بازی

یکی از نکات کلیدی بازی Elden Ring در جهان بازی الدن رینگ، سیستم گشت و گذار به این صورت است که بازیکنان باید Site of Grace های موجود در بازی را آزاد کنند تا به دمی گادها دسترسی پیدا کنند. نقشه بازی دارای هدف خاصی نیست و بازیکنان باید با پیدا کردن Site of Grace ها، مسیر خود را به دمی گادها پیدا کنند. اما باید توجه داشت که Site of Grace ها دارای حالت های فرعی و اصلی هستند.

در Site of Grace های اصلی، یک نور زرد قرار دارد که جهت هدف را نشان می دهد، در حالی که در Site of Grace های فرعی، فقط کمک می کنند تا بازیکنان بهتر و راحت تر بتوانند به دمی گادها سفر کنند.با توجه به مسیر Grace های بازی، می توانید مسیر خود را پیدا کنید و سپس فرگمنت های نقشه هر منطقه را پیدا کنید. با باز کردن نقشه اصلی، می توانید محل تکه سنگ هایی را که فرگمنت ها در آن قرار گرفته اند را مشاهده کنید.

همچنین یکی از نکات کلیدی Elden Ring در جهان بازی، می توانید از جستجوی بهترین آیتم ها و Rune ها برای ارتقای کاراکتر خود لذت ببرید. همچنین می توانید دو آیتم دیگر به نام Sacred Tear و Golden Seed را پیدا کنید و با استفاده از آن ها، قدرت بازیابی نوار سلامت و تعداد فلاسک ها را افزایش دهید.

یکی از نکات کلیدی Elden Ring ، این است که نیازی نیست در هر لحظه با هر دشمنی که قوی‌تر از شماست، بجنگید. دشمنانی که در تمامی محیط‌های بازی قرار دارند، ممکن است در سطح بالاتر یا پایین‌تر از شما باشند و در این صورت لزومی به مبارزه با آن‌ها نیست، به خصوص اگر سطح شما پایین است. ازعلامت‌گذاری در نقشه استفاده کنید و NPCها و فروشنده‌های بازی را علامت‌گذاری کنید تا گم نشوند. با استفاده از این روش و ساختار بازی، در هر لحظه می‌توانید تمامی ارتقاهای خود را ریست کرده و کاراکتر خود را ارتقا دهید. البته برای این کار، نیاز به یک آیتم خاص دارید.

9 نکته کلیدی بازی Elden Ring برای حرفه ای تر شدن

کلاس‌ها و قابلیت ها

1-پایین ترین کلاس ها از نظر ویژگی های توسعه شخصیت Wretch نام دارد و تمام ویژگی های آن در سطح 10 قفل شده است. در حال حاضر همه کلاس ها از یک سطح خاص قابل دسترسی بودند. به عنوان مثال، Samurai در سطح 9 و Converger در سطح 10 در دسترس بود. با این حال، کاربران Wretch از سطح 1 شروع می‌کنند و می‌توانند آن را مطابق سلیقه خود جدا از آنچه در بین 9 کلاس دیگر دیده می‌شود بسازند.

2-کلاس Hero یکی از بهترین و کاربردی ترین کلاس ها برای مبتدیان است. به لطف قدرت بالای خود، می تواند حملات Melee قدرتمندی را با آسیب زیاد به دشمنان انجام دهد. یکی دیگر از ویژگی های کلاس Hero ویژگی Arcane بالای آن است. Arcane یکی از هشت ویژگی اصلی برای ارتقاء سطح در بازی است و برخی از اسپل های بازی به این ویژگی نیاز دارند. این باعث می شود کلاس Hero یک کلاس هیبریدی باشد که از سلاح هایی استفاده می کند که نه تنها آسیب فیزیکی وارد می کند، بلکه آسیب های Arcane را نیز وارد می کند.

3-کلاس Warrior برای کاربرانی طراحی شده است که علاقه خاصی به استفاده از شمشیر دوگانه به جای سپر و شمشیر دارند. این کاربران هنگام فرار از حملات باید زمان دقیقی داشته باشند، زیرا محافظی برای محافظت ندارند و در صورت ضربه خوردن در معرض خطر مرگ یا آسیب جدی قرار دارند. این امر به ویژه در محصولاتی که باس های اصلی و فرعی و همچنین مینی باس ها این پتانسیل را دارند که با یک ضربه شما را بکشند صادق است.

4-Vagabond را می توان همان کلاس Knight در سری Souls دانست. کاربرانی که علاقه مند به استفاده از سپر و سلاح های سنگین هستند می توانند نگاهی ویژه به کلاسرهای Vagabond داشته باشند.

5-راهزن: مهارت و قدرت، دو ویژگی اصلی و ضروری کلاس های راهزن برای وارد کردن آسیب غوغا، دست به دست هم می دهند، زیرا معمولاً مکمل یکدیگر هستند. سلاح هایی با مهارت بالا مانند خنجر برای ارتقاء نیاز به قدرت زیادی ندارند و بالعکس. بنابراین، اگر سلاح‌های سبک و سریع را ترجیح می‌دهید که با زبردستی آسیب بیشتری وارد می‌کنند، Bandit گزینه مناسبی است. علاوه بر این با انتخاب Bandit به چابکی خوبی نیز دسترسی خواهید داشت. هر دو حمله جادویی و فیزیکی مبتنی بر مهارت از ویژگی های کلاس Bandit هستند.

6-زندانی: اگر می خواهید از سلاح های سبک استفاده کنید و همچنین از جادو استفاده کنید، کلاس ها زندانی می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. ویژگی های اصلی طبقه زندانیان مهارت و هوش است. با بهبود این دو جنبه، هم می توانید طلسم بسازید و هم از حملات غوغایی قابل قبولی استفاده کنید. لازم به ذکر است که کلاس های مبتنی بر دو ویژگی مانند زندانی یا حتی قهرمان و راهزن نیاز به زمان و ارتقای سطح بیشتری دارند، زیرا باید به طور همزمان هر دو ویژگی را لول کنید. در غیر این صورت نمی توانید از پتانسیل کلاس خود به طور کامل استفاده کنید.

7-Prophet: تاکنون، کلاس‌هایی که ویژگی باور را داشتند به صورت یک کلاس ترکیبی ارائه شده‌اند. این در حالی است که Prophet به طور کامل بر روی باور تمرکز دارد.

8-ستاره شناس: یک ستاره شناس را می توان یکی از کلاس های جادویی در نظر گرفت. به عبارت دیگر، این کلاس با تمرکز کامل بر هوش، قدرت جادویی بالایی به شما می دهد. با این حال، توجه داشته باشید که برای این کلاس، باید نوار FP خود را نیز ارتقا دهید تا چندین بار از جادو استفاده کنید. نوار FP بین استقامت و نوار سلامتی بازیکنان قرار می گیرد و با انجام حرکاتی مانند استفاده از سلاح، سپر و جادو کاهش می یابد. طالع بینی می تواند گزینه خوبی برای بازیکنان جدید باشد، اما باید توجه داشت که طالع بین بودن نیاز به صبر و استقامت بالایی در مبارزات دارد!

9-Confessor: کانفسور یکی از کلاس‌های ترکیبی یا هبریدی بازی الدن رینگ است که به کاربران امکان استفاده از جادوهای Faith و سلاح‌های سبک مبتنی بر دسکتریتی را می‌دهد. در این کلاس، نگرانی درباره تداخل جادوها وجود ندارد و در ادامه به طرق مختلف استفاده از جادوها خواهیم پرداخت تا کاربران بتوانند بهترین انتخاب را برای خودشان انجام دهند.

10-کلاس سامورایی نیز یکی از محبوب ترین و دوست داشتنی ترین کلاس ها در بین کاربران بوده است و می توان آن را یکی از مفیدترین کلاس ها برای مبتدیان دانست. سامورایی کلاسی است که امکان پیاده سازی بهترین ساختار مهارتی را فراهم می کند و با تمرکز کامل روی این ویژگی طراحی شده است.

9 نکته کلیدی بازی Elden Ring برای حرفه ای تر شدن

ارتقا وسایل و سلاح ها و ایتفاده حادو بر روی انها

یکی از نکات کلیدی Elden Ring بهتر است توجه کنید که ارتقا یکی از اصلی‌ترین عوامل بازی است و نه تنها مربوط به کاراکتر یا سلاح است. ارتقای کاراکتر اصلی هشت ویژگی اساسی دارد که هر یک ویژگی‌های خاص خود را دارند. بنابراین باید با توجه به کلاس ها خود، مناسب‌ترین ویژگی‌ها را انتخاب کنید. همچنین به یاد داشته باشید که در صورت احساس ضعف در یک منطقه، نگران نباشید زیرا می‌توانید به راحتی در مناطق مختلف بازی به کشتن دشمنان و فارم کردن مشغول شوید. همچنین در بازی، معادن، تونل‌ها و دخمه‌های مختلفی وجود دارند که به سرعت ارتقای شما را تسریع می‌کنند.

سیستم مورد نیاز بازی WWE 2K24 بیشتر بخوانید: سیستم مورد نیاز بازی WWE 2K24

ارتقای سلاح هم جرو نکات کلیدی Elden Ring است و باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. در بازی، برای هر سلاح ۲۵ ارتقا درنظر گرفته شده است و هر سنگ سلاح دارای سطح‌های مختلفی است که در تمام مناطق بازی یافت می‌شوند.لطفا به خاطر داشته باشید که برای استفاده بهینه از سنگ های خود، باید به درستی از آنها استفاده کنید، زیرا موجودیت آنها بسیار محدود است. همچنین، برخی آیتم ها وجود دارند که با پیدا کردن آنها، می توانید آنها را به یکی از کاراکترهای راندتیبل (هاب بازی) تبدیل کنید و از این طریق می توانید سنگ های مختلفی را خریداری کنید. به طور خلاصه، ارتقای سلاح برای شما بسیار مهم تر از ارتقای خودتان است.

به عنوان مثال، برای استفاده از سلاح های سبک دکستریتی، ارتقای کاراکتر بسیار اهمیت دارد و این ویژگی برای ارتقای شخصیت شما بسیار تأثیرگذار است. در اینجا، اهمیت بیشتری به مهارت دکستریتی اختصاص داده شده است و بر روی اکثر موارد ارتقای شخصیت شما تأثیر می گذارد.

نقد بازی الدن رینگ |  Elden Ring

9 نکته کلیدی بازی Elden Ring برای حرفه ای تر شدن

جادوهای بازی (spells)

Sorceries: سورسری ها نوعی از جادوهای بازی الدن رینگ هستند که بیشتر بر اساس اینتلیجنس طراحی شده‌اند. این نوع جادوها شامل مواردی مانند پروژکتایل، شهاب سنگ‌های آتش و جادوی خون می‌باشند.

spells: نوع دیگری از جادو در بازی Elden Ring، طلسم ها بر اساس Faith طراحی شده اند. طلسم های این دسته شامل افسون های روی سلاح ها و همچنین توانایی هایی مانند بازیابی نوار سلامتی است. به عبارت دیگر، incantations، طلسم های pyromancy و معجزه آسای بازی های Souls هستند.

9 نکته کلیدی بازی Elden Ring برای حرفه ای تر شدن

ارتقای فلاسک‌های باری

یکی از نکات کلیدی Elden Ring داشتن تعداد کافی از فلاسک‌ها و استفاده بهینه از آن‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا در موفقیت در نبرد با دشمنان بازی الدن رینگ تاثیر گذار باشید. در این بازی، دو نوع فلاسک اصلی وجود دارد: Flask of Crimson Tears که برای احیای سلامتی (HP) استفاده می‌شود و Flask of Cerulean که برای احیای FP مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، شما می‌توانید تعداد و کیفیت فلاسک‌ها را با استفاده از کلاس های Sacred Tear و Golden Seed ارتقا دهید. برای کسب Golden Seed، می‌توانید درختان کوچک زرد رنگ و درخشان را در نقشه پیدا کنید و Sacred Tear را می‌توانید در کلیسه‌های مخروبه پیدا کنید.

با داشتن تعداد کافی از این آیتم‌ها، می‌توانید با رفتن به یکی از نقاط Grace و انتخاب گزینه فلاسک، ارتقای مورد‌نظرتان را انجام دهید. همچنین در بازی الدن رینگ ، می‌توانید تعداد کلی فلاسک‌ها را بین دو کلاس های موجود تقسیم کنید، اما این تقسیم بستگی به سبک بازی شما دارد. در آخر، یک فلاسک سوم به نام Flask of Wondrous Physik نیز در Third Church of Marika وجود دارد که می‌توانید با انتخاب دو آیتم، ویژگی‌های آن را شخصی‌سازی کنید و در مواقع لزوم از آن استفاده کنید.

9 نکته کلیدی بازی Elden Ring برای حرفه ای تر شدن

بخش online بازی الدن رینگ

اگر قصد تجربه بازی آنلاین را دارید، ابتدا باید از شاخه Multiplayer منو بازی یک رمز مشترک برای خود و دوستانتان انتخاب کنید (تمامی بازیکنان باید از یک رمز استفاده کنند). سپس، سایر بازیکنان با استفاده از Tarnished’s Furled Finger اسم خود را روی زمین نوشته و بازیکن میزبان با استفاده از آیتم Furlcalling Finger Remedy می‌تواند اسم آن‌ها را مشاهده و احضار کند.

با این حال، اگر می‌خواهید سایر بازیکنان جهان را احضار کنید یا به آن‌ها کمک کنید، تنها باید تمامی مراحل را بدون استفاده از رمز تکرار کنید. در این میان، توصیه می‌کنیم که حتما نوشته‌های زرد رنگ را احضار کنید و نوشته‌های قرمز رنگ، مربوط به اشخاصی است که قصد Invade کردن جهان شما را دارند.

9 نکته کلیدی بازی Elden Ring برای حرفه ای تر شدن

ترکیبات Ashes برای جنگیدن

در نسخه‌های قبلی بازی میازاکی، بازیکنان می‌توانستند با حمل و نقل برخی از اسلحه‌ها و سپرها، از مهارت‌های منحصربه‌فرد خود استفاده کنند. یکی از نکات کلیدی Elden Ring این است که فرام‌سافتور در بازی الدن رینگ این ایده را به صورت بزرگتر و در قالب ساختاری به نام Ashes of War ارائه داده است. به طور کلی، Ashes of War مهارت‌هایی هستند که بازیکنان آن‌ها را با گشت‌وگذار در جهان بازی و کشتن دشمنان و بس‌های مختلف جمع‌آوری می‌کنند. همچنین، هر Ashes of War دارای نوع خاص خود است؛ برخی برای سپر شما و برخی دیگر برای انواع اسلحه‌ها مانند تبر، شمشیر و سلاح‌های مشابه طراحی شده‌اند.

یکی از نکات کلیدی Elden Ring تعداد اسلحه و شیلد ویژه با ویژگی های Passive طراحی شده است. به عنوان مثال، کاتانا Moonveil دارای ویژگی بلاد لاست است که این بدان معنی است که شما نمی توانید از Ashes of War برای آن استفاده کنید. این ویژگی ها باعث می شوند تا بازیکن بتواند شیوه مبارزه خود را شخصی سازی کرده و ساختار بهتری را ایجاد کند. اما ترکیب نامناسب مهارت ها با سلاحی که در اختیار دارید، ممکن است باعث ناکامی شما شود.

9 نکته کلیدی بازی Elden Ring برای حرفه ای تر شدن

ساخت آیتم های بازی

ساخت آیتم یکی از یکی از نکات کلیدی Elden Ring محسوب می‌شود، جایی که شما باید با جمع‌آوری منابع مختلف در جهان بازی، آیتم‌هایی مانند رفع تاثیر سم، بلاد لاست و آیتم رمدی را بسازید. این آیتم‌ها به شما کمک خواهند کرد تا نوشته‌های احضار بازیکنان و موارد مشابه را ببینید. با شروع بازی، قابلیت ساخت آیتم در اختیار شما قرار نخواهد گرفت، بلکه باید به Church of Elleh بروید و از فروشنده این منطقه کیت‌های ساخت آیتم را خریداری کنید.

در محیط ابتدایی بازی الدن رینگ،کلاس های قابل ساخت ممکن است کارآمد نباشند، اما با ورود به سیاه‌چاله‌ها و مواجه شدن با باس‌های مختلف، قطعا به آیتم‌های این قسمت نیاز خواهید داشت. مهم‌ترین نکته درباره سیستم ساخت آیتم، گشت‌و‌گذار در محیط و پیدا کردن Cookbookهایی است که آیتم‌های قابل ساخت بازی الدن رینگ را گسترش می‌دهند. همچنین بعضی از Cookbookها قابل خرید از فروشنده‌های بازی هستند.

9 نکته کلیدی بازی Elden Ring برای حرفه ای تر شدن

Spirit‌ها | یاری برای کمک و شکست باس ها

یکی از نکات کلیدی Elden Ring که همراه با استفاده از حالت کوآپ و دعوت دیگر بازیکنان یا دوستانتان، ویژگی جدیدی با نام “Spirit Summon” نیز در نظر گرفته شده است. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد تا ارواحی را فراخوانی کنید که به شما در مبارزات کمک می‌کنند. این اسپریت‌ها شاید به اندازه یک بازیکن واقعی قوی نباشند، اما باعث پرت شدن حواس دشمنان می‌شوند. از طرف دیگر باید توجه داشت که برخی از اسپریت‌هایی که به صورت آفلاین فراخوانی می‌شوند، بسیار قوی هستند و برای استفاده از آن‌ها، نیاز به نوار FP مناسبی دارید. همچنین می‌توانید اسپریت‌های خود را با یافتن آیتم‌های مخصوص به آن‌ها ارتقا دهید.

برای فراخوانی کلاس های اسپریت‌ جدید در بازی الدن رینگ، کافیست در حال کشتن دشمنان، اسکرول کردن در جهان بازی و به دنبال آیتم‌های کاربردی بگردید. جهان بازی الدن رینگ بسیار بزرگ و پر از آیتم‌های مفید است. در نهایت، برای فراخوانی اسپریت‌ها، نیاز به داشتن آیتم‌های مربوط به آن‌ها نیست، بلکه باید شب به Church of Elleh رفته و پس از ملاقات با یکی از کاراکترهای داستانی، آیتم مورد نظر را دریافت کنید. همچنین توجه داشته باشید که این اسپریت‌ها نمی‌توانند در هر جای بازی استفاده شوند، و فقط در قسمت‌هایی که آیتم سفید‌رنگ مربوط به آن‌ها در سمت چپ HUD ظاهر شده باشد، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

سربازهای روح : دوباره متولد شده، چیست؟

اگر نگران سطح دشواری Elden Ring هستید، توصیه می‌کنیم ابتدا بازی Dark Souls: Remastered را امتحان کنید. این بازی در ارتباط با Elden Ring 3 فنی شباهت زیادی دارد، اما با استانداردهای کنونی ویدیوگیم بهتر همخوانی دارد. همچنین، محتوای آموزشی برای این بازی در دسترس بسیار است، و وبسایت‌هایی مانند FextraLife و کانال‌های یوتیوب مانند VaatiVidya محتوای آموزشی عالی را برای راهنمایی شما در بازی Dark Souls ارائه می‌دهند. در صورت موفقیت در مقابله با Dark Souls با استفاده از راهنماها، مهارت‌های لازم برای پیروزی در بازی Elden Ring را به دست خواهید آورد.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *