فوت ناگهانی آکیرا توریاما، خالق انیمه Dragon Ball

فوت ناگهانی آکیرا توریاما، خالق انیمه Dragon Ball

آکیرا توریاما، خالق مانگای Dragon Ball و شخصیت های سری Dragon Quest در سن 68 سالگی درگذشت. فوت ناگهانی آکیرا توریاما، خالق دراگون بال و طراح Dragon Quest، در روز 1 مارس 2024 در حالی که از یک مورد شدید “آنمی همولیتیک حاد تحت پوسته سخت” در آخرین روزهای زندگی خود رنج می برد، همه را شوکه کرد.

استودیو برد اعلام کرد که خانواده توریاما مراسم خاکسپاری او را به صورت خانوادگی برگزار کردند و در صورت درخواست، تسلیت‌ها و دیدار با سایرین را به صورت عمومی نخواهند پذیرفت. برنامه‌های آینده برای گرامیداشت دستاوردهای زندگی او هنوز قطعی نشده است، اما در آینده اطلاع‌رسانی خواهد شد. استودیو برد از حمایت گسترده طرفداران قدردانی کرد و به خاطر درک آن‌ها در این روزهای سخت تشکر کرد.

اعلامیه رسمی درگون بال بعد از فوت ناگهانی آکیرا توریاما

در اعلان رسمی وب‌سایت درگون بال، خبر درگذشت آکیرا توریاما، خالق مانگای محبوب، با همه تأسف و تألم اعلام می‌شود. آقای توریاما در اول ماه مارس به علت یک هماتوم ساب دورال حاد، درگذشتند. در سن ۶۸ سالگی، او ما را ترک کرد و متأسفانه تعداد زیادی اثر در حال ساخت را به جای مانده است که با اشتیاق و همت زیادی در حال خلق آن بودند. علاوه بر این، آقای توریاما هنوز هم دستاوردهای بسیاری در پیش رو داشتند. با این حال، او با تمام اراده‌ی خود، مانگا و آثار هنری بی‌شماری را به دنیا هدیه داد و جاودانه در ذهن مخاطبان خود جا ماند.

فوت ناگهانی آکیرا توریاما، خالق انیمه Dragon Ball

تریلر انیمه Look back | ساخت انیمه مانگای Look back

فصل دوم انیمه Solo Leveling احتمالا ساخته میشود! بیشتر بخوانید: فصل دوم انیمه Solo Leveling احتمالا ساخته میشود!

آقای آکیرا توریاما، خالق مانگای محبوب “درگون بال”، از بین ما رفت. در این روزهای سخت، ما به خانواده و دوستان او تسلیت می‌گوییم و به خاطر اینکه او همیشه در قلب و ذهن ما خواهد بود، احترام می‌گذاریم. آقای توریاما یک هنرمند و نویسنده استثنایی بود که با اثراتش هزاران نفر را همراهی کرده و اثری بر جامعه هنری گذاشته است.
آقای توریاما به عنوان یکی از پیشگامان اصلی مانگا در ژانر اکشن-ماجراجویی، همیشه با داستان‌های پرشور، شخصیت‌های قوی و جهان‌سازی‌های متمایز خود، مخاطبان را به خود جذب می‌کرد. با اثراتی مانند “درگون بال”، “سلام سیلور” و “دویتر” او به عنوان یکی از بزرگترین هنرمندان مانگا در تاریخ شناخته می‌شود و همیشه در بین برترین لیست‌های فروش قرار داشت.

ما از او به عنوان یک هنرمند، یک انسان و یک اثر برجسته از تاریخ مانگای ژاپنی یاد خواهیم کرد و همیشه به خاطر او احترام و تقدیر خواهیم داشت. آقای توریاما، شخصیتی استثنایی بود که با همه تلاش و اراده خود، جهان را به یک مکان بهتر تبدیل کرد. ما از او متشکریم و همیشه در قلب‌هایمان خواهد ماند.

توریاما با قدردانی از 45 سال حمایت مردم در سراسر جهان، توانسته است هنر خود را با تلاش های مستمر ادامه دهد. امیدواریم دنیای منحصر به فرد او برای مدت طولانی تری مورد توجه و محبت شما قرار گیرد. این خبر ناراحت کننده را با قدردانی از محبت شما در زمان حیات ایشان به اشتراک می گذاریم.

فوت ناگهانی آکیرا توریاما، خالق انیمه Dragon Ball

هرچند توریاما به دلیل خلق مجموعه Dragon Ball شناخته می‌شود، اما او در کارنامه خود مجموعه‌های مانگا موفق دیگری مانند Dr. Slump و Sand Land را نیز دارا است. همچنین طی عمر خود، او شخصیت‌های متعددی را در دنیای بازی‌های ویدیویی خلق کرده است. سردبیر مجله Weekly Shōnen Jump مشغول به کار بود و در این دوران مجموعه Dragon Ball تبدیل به یکی از محبوب‌ترین مجموعه‌های مانگا شد. او همچنین در سال ۲۰۰۹ به عنوان یکی از نویسندگان اعتباری مجله Jump Square انتخاب شد.

طی ماه‌های گذشته، توریاما روی یک سریال تلویزیونی به نام Dragon Ball Daima و مانگای Dragon Ball Super کار می‌کرد. ایا به نظر شما ساخت این انیمه ادامه پیدا میکند؟

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *