حقایق جالب پاندای کونگ فو کار 4 و هرانچه که باید بدانیم

پاندای کونگ فو کار 4 و هرانچه که باید بدانیم-نقادانه

بعد از هشت سال جدایی، زمان بازگشت به دره صلح فرا رسیده و پو، پاندای دوست داشتنی و محبوب، به‌زودی با اکران فیلم پاندای کونگ فو کار 4 در سال ۲۰۲۴ به سالن‌های سینما باز می‌گردد. با آغاز بازاریابی پاندای کونگ فو، همه کسانی که از شانزده سال قبل و در طول سه انیمیشن سینمایی و سه اسپین آف تلویزیونی، همراه با شخصیت‌های جنگجوی اژدها و گروه پنج آتشین بودند، با استقبالی بی نظیر، هیجان خود را برای فیلم بعدی این مجموعه نشان دادند.

پاندای کونگ فو کار 4 و هرانچه که باید بدانیم-نقادانه

داستان پاندای کونگ فو کار ۴

در این بخش، پو قرار است با بزرگترین چالشی که تا به حال به عنوان یک جنگجوی اژدها با آن مواجه شده، روبرو شود و باید در ماموریت جدید خود با افراد و مکان های جدیدی آشنا شود.

پس از سه ماجراجویی مرگبار و شکست دادن شروران در کلاس جهانی با شجاعت و مهارت‌های رزمی بی‌نظیر، پو جنجگوی اژدها (جک بلک) توسط سرنوشت فراخوانده می‌شود تا به او استراحتی کوتاه بدهد! او انتخاب شده است تا به عنوان رهبر معنوی دره صلح عمل کند، اما این مسیر برای او چندین و چند مشکل واضح ایجاد می‌کند. اول؛ پو همان‌قدر درباره‌ی مقام رهبر معنوی می‌داند که درباره رژیم غذایی می‌داند! دوم؛ او باید با سرعت جنجگوی اژدهای جدیدی را پیدا کند و آنها را آموزش دهد تا بتوانند به موقعیت جدید و بالاتر او پیوسته شوند. علاوه بر این، مشکلات بدتری هم وجود دارد که باید با آنها مواجه شود.

تریلر انیمیشن پاندای کونگ فو کار 4

وایولا دیویس، جادوگر شرور و قدرتمند با نام “The Chameleon”، قابلیت تغییر شکل به هر موجود کوچک یا بزرگی را داراست. او برای انجام اهداف خود به کمک یاری نیاز دارد و این کار را با کمک ژِن، روباه دزد و هوشیار، انجام می‌دهد. اگرچه پو از این همکاری خسته می‌شود، اما مهارت‌های ژِن برایش بسیار ارزشمند خواهند بود. به همین دلیل، آن‌ها برای محافظت از دره صلح در برابر تهدیدات خطرناکیلین همکاری می‌کنند. در این راه، پو به سرعت متوجه می‌شود که قهرمانان می‌توانند در مکان‌های ناگهانی پیدا شوند.

در ادامه، ما شاهد حضور دوباره مجدد داستین هافمن (استاد شیفو)، جیمز هونگ (آقای پینگ-پدرخوانده پو)، برایان کرانستون (لی-پدر پو)، ایان مک شین (تای‌لانگ) و هوی کوان (بازیگر نقش هان) هستیم. همچنین، اعضای گروه پنج آتشین، شامل آنجلینا جولی (ببری)، سث روگن (مانتیس)، جکی چان (میمون)، لوسی لیو (افعی) و دیوید کراس (لک لک)، که در تریلر اول غایب بودند، در این قسمت حضور دارند که تایید شده است.

حقایق جالب پاندای کونگ فو کار 4 و هرانچه که باید بدانیم

نقد انیمیشن اوراین و تاریکی | Orion and The Dark

با اینکه پاندای کونگ فو کار در سینماها به طولانی مدتی غیبت داشت، اما در فهرست انتظارات سال ۲۰۲۴ جای خود را پیدا کرده است. اما اکران فیلم پاندای کونگ فو کار 4 در تاریخ ۸ مارس ۲۰۲۴ (۱۸ اسفند ۱۴۰۲) برنامه‌ریزی شده است و این تاریخ مستقیما با اکران فیلم Dune: Part Two از لجندری و برادران وارنر رقابت خواهد داشت. هرچند این کار به سادگی در گیشه انجام نمی‌شود.

Dune 2 به دلیل مسائل مربوط به کرونا و اکران نصف و نیمه و اتفاقات جنجالی قسمت اول، هفت روز زودتر منتشر خواهد شد. این باعث شده است که برادران وارنر تصمیم گیری کنند تا با جبرانی کامل، این فیلم را در باکس آفیس موفق کنند. این فیلم که توسط دنیس ویلنوو ساخته شده است، به عنوان رقیب سرسختی برای KFP4 در باکس آفیس شناخته می‌شود و می‌تواند بر فروش آن تاثیرگذار باشد. همچنین، در انتهای این ماه، فیلم های Ghostbusters: Frozen Empire با بازی پل راد و Godzilla x Kong: The New Empire نیز به این لیست اضافه خواهند شد.

اگرچه دو فیلم پخش‌شده، “پاندای کونگ فو کار ۴” و “تلماسه: بخش دو” هیچ تداخلی با یکدیگر ندارند، اما به نظر می‌رسد روزهای آخر ماه مارس به یک ماراتن داغ بین چهار فیلم تبدیل خواهد شد. لازم به ذکر است که تاریخ پخش قبلی فیلم انیمیشن “اسپایدرمن: فراتر از دنیای اسپایدر-ورس” نیز در انتهای همین ماه بود، اما به نظر می‌رسد پخش قسمت آخر از ماجراجویی مایلز مورالز به تعویق افتاده و تاریخ مشخصی برای آن تعیین نشده است.

حقایق جالب پاندای کونگ فو کار 4 و هرانچه که باید بدانیم

نگاهی به قسمت های گذشته پاندای کونگ فو کار

در تاریخ اکران مجموعه فیلم های پاندای کونگ فو، یعنی ژوئن ۲۰۰۸، به آن زمان باز می‌گردیم؛ در آن ماه، صنعت سینمای هالیوود در وضعیت بسیار جذابی قرار داشت؛ ۳۶ روز از اکران فیلم مرد آهنی می‌گذشت؛ در گیشه، پاندای کونگ فو کار در رقابت مستقیم با انیمیشن Wall-E قرار داشت و پس از مدتی، قسمت دوم سه‌گانه شوالیه تاریکی نیز به نمایش گذاشته می‌شد. در این رقابت جذاب و شیرین، پاندای کونگ فو کار با روایتی قهرمانانه، حدود ۶۳۲ میلیون دلار درآمد کسب کرد و با توجه به سود بالای سازندگان، ایده تولید ادامه‌های این مجموعه به شدت محتمل به نظر می‌رسید.

در سال ۲۰۱۱، فیلم پاندای کونگ فو کار 2 منتشر شد. پاندای کونگ فو کار با نشان دادن گذشته تلخ پو و داستان تاریک او، توجه منتقدان و مخاطبان را به خود جلب کرد. با درآمد ۶۵۵ میلیون دلار، پاندای کونگ فو کار در مقایسه با قسمت اول، کمی موفق‌تر بود. پس از پایان داستان قسمت دوم، ساخت فیلم بعدی اجتناب ناپذیر بود. به همین دلیل، پنج سال بعد، فیلم پاندای کونگ فو کار 3 منتشر شد و با درآمد ۵۲۱ میلیون دلار، در رده پایین‌تری قرار گرفت.

با احتساب همه سه قسمت، مجموعه پاندای کونگ فو کار به عنوان دهمین مجموعه انیمیشنی پرفروش در تاریخ شناخته می‌شود و در رده دوم بعد از شرک، ارزشمندترین آی‌پی درامورکس انیمیشن از لحاظ فروش قرار دارد.

حقایق جالب پاندای کونگ فو کار 4 و هرانچه که باید بدانیم

قبل از اعلام رسمی ساخت چهارمین قسمت و در زمان اکران فیلم سوم، الساندرو کارلونی، یکی از کارگردانان پاندای کونگ فو کار، به احتمال وجود قسمت بعدی، تاکید کرد که در اولویت اول برای آنها اهمیتی ندارد که فکر کنند درباره پایان باز. او افزود که اگر داستان شگفت انگیز و متفاوتی وجود داشته باشد، خیلی خوب خواهد بود در آینده بحث شود.

جنیفر یو نلسون، کارگردان دیگر فیلم، هم نظر تقریبا مشابهی دارد؛ او که سازنده پاندای کونگ فو کار ۲ بوده، دو سال بعد در گفت‌وگویی اعلام کرد که همیشه این مجموعه را به عنوان سه‌گانه می‌بیند، اما در صورت تمرکز بر روی شخصیت پو، از ایده ساخت قسمت چهارم استقبال می‌کند.

اما ماجرا تنها در اینجا به پایان نمی‌رسد؛ زیرا سرنخ‌های مبهمی در گذشته پنهان شده‌اند که نه تنها به اشاره به فیلم پاندای کونگ فو کار 4 می‌انجامد، بلکه نشان دهنده ادامه‌ی فعالیت‌های بیشتری است. این ماجرا به سال ۲۰۱۰ بازمی‌گردد، زمانی که در یک مصاحبه، جفری کاتزنبرگ، رئیس آن زمان DreamWorks Animation، اعلام کرد که یک مجموعه شش فیلمی از کارتون پاندای کونگ فو کار در دست برنامه‌ریزی است و داستان پو در شش قسمت کامل خواهد شد.

بهترین فیلم‌ های جیسون استاتهام | از قاپ زنی تا زنبوردار-نقادانه بیشتر بخوانید: بهترین فیلم‌ های جیسون استاتهام | از قاپ زنی تا زنبوردار

استودیوی مذکور در سال ۲۰۱۶ و چند ماه پس از اکران قسمت سوم، تحت مالکیت کامکست (شرکت مادر Universal Pictures) قرار گرفت و سپس کاتزنبرگ، پس از مدتی از دریم ورکس جدا شد. هنوز هیچ اطلاعات رسمی درباره سرنوشت برنامه‌ی شش فیلمی وجود ندارد، اما اغلب افراد معتقدند که با توجه به روند پیگیری های مداوم در هالیوود، ممکن است در آینده نه چندان دور، در مورد پاندای کونگ فو کار ۵ و سه‌گانه جدید صحبت شود.

حقایق جالب پاندای کونگ فو کار 4 و هرانچه که باید بدانیم

ویدئو های منتشر شده دارای نکاتی هستن!

تجسم و ساخت تئوری‌های جذاب، می‌توانند مانند تماشای یک فیلم شیرین و لذت‌بخش باشند؛ و در مورد فیلم پاندای کونگ فو کار ۴ نیز، تعدادی تئوری داغ و هیجان‌انگیز وجود دارد. یکی از این تئوری‌ها به شخصیت ابرشرور قسمت چهارم اشاره دارد؛ کمیلیین با صداپیشگی وایولا دیویس، به عنوان اولین و برترین شرور زن در سری فیلم‌های پاندای کونگ فو کار شناخته می‌شود و به دلیل توانایی‌های منحصربفردش، احتمالا به عنوان بدترین دشمن نیز شناخته خواهد شد.

می‌گویند Staff of Wisdom یا عصای خرد، که متعلق به پو است، هدف اصلی کمیلیین است. در قسمت سوم، دیدیم که این عصا توسط اوگوی به پو داده شده و او با استفاده از آن به قلمرو زندگان بازگشت. هدف کمیلیین احضار ابرشروران شکست خورده توسط پو است و با کسب قدرت آن‌ها در قلمرو روح، قصد دارد آن‌ها را به دست آورده و قلمرو روح را به اختیار خود درآورد. علاوه براین، عصای خرد نیز به عنوان کلید ورود به این قلمرو برای پو عمل می‌کند.

در واقع، این یک تئوری صرفاً از فرضیات تشکیل شده است و احتمالاً به واقعیت خواهد پیوست؛ زیرا در بخشی از توضیحات کانال یوتیوب یونیورسال پیکچرز، به این موضوع اشاره شده است. تئوری دوم که شاید تاکنون به ذهن شما خطور کرده باشد، بازگشت ابرشروران از قسمت اول تا سوم به دنیای زندگان با هدف انتقام یا حتی همکاری با پو، یک ایده است. هدف نهایی ابرشروران، فراگیری قدرت و متحد شدن با پو است و این متحدیت هر چند موقت می تواند باعث نجات آنها شود؛ اما کسانی که در نهایت به دنبال کسب قدرت هستند، دقیقاً چه کسانی خواهند بود؟

حقایق جالب پاندای کونگ فو کار 4 و هرانچه که باید بدانیم

نقد سریال Ted | بی ادب ترین خِرسی که تابه حال دیدین

در مصاحبه‌ای که با سازندگان سایت کولایدر انجام شد، مشخص شد که به جز تای‌لانگ، دشمنان دیگری نیز در فیلم‌های قبلی حضور دارند. آن‌ها به طور صریح حضور لرد شن (گری اولدمن) و ژنرال کای (جی کی سیمونز) را تایید نکردند، اما منتظر هستیم که یکی از این دو یا هر دو نفر در قسمت جدید بازگردند؛ اما حدس و گمان تا اینجا به پایان نرسیده است؛ ما شواهدی داریم که بازگشت لرد شن را تایید می‌کنند! در یکی از تریلرهای اولیه که کمتر دیده شده است، اگر دقت کنید می‌توانید به وضوح سایه‌ی ترسناک طاووس پاندای کونگ فو کار ۲ را دربرابر کمیلیین ببینید، که باعث می‌شود تا حدس و گمان‌ها درباره حضور وی به حداکثر برسند.

در تیزر جدید فیلم، قدرت کمیلیین در تبدیل شدن به موجودات مختلف به تصویر کشیده شده است و با بازگشت تایلانگ (ایان مک شین) از فیلم اول، قطعیت این موضوع تأیید شده است. اما سؤالی که مطرح می‌شود این است که پس از به دست آوردن قدرت شاگرد سابق و فرزندخوانده استاد شیفو، چه اتفاقی برای او خواهد افتاد؟ آیا او به قلمرو روح فرستاده می‌شود یا به حال خود رها خواهد شد؟ تئوری سوم پاسخ جالبی به این سؤال دارد.

در تریلر اول با ورود تای‌لانگ به صحنه و مبارزه با جنگجویان، شاهد انتقال قدرت از تای‌لانگ به کمیلیین هستیم. طرفداران حدس زده‌اند که این قدرت، مربوط به توانایی‌های رزمی و کونگ‌فویی تای‌لانگ است و با نبرد با کمیلیین، تای‌لانگ توان مبارزه‌ای خود را از دست می‌دهد. اما پو در ادامه به او کمک می‌کند تا با آموزش‌های خاص، توانایی‌های خود را بازیابی کند و به جنگجوی اژدهای بعدی تبدیل شود. این راه‌اندازی اصلی پو برای سفر به شهر بزرگ، ممکن است مأموریت سرّی آموزش تای‌لانگ قبل از مواجهه با کمیلیین باشد.

حقایق جالب پاندای کونگ فو کار 4 و هرانچه که باید بدانیم

علاوه بر این، تبلیغات جدید این قسمت به گونه‌ای منجر به این نتیجه شده است که ژن (آکوافینا) ممکن است به جنگجوی اژدهای جدید تبدیل شود، اما طرفداران این ایده راضی نبوده و به جای آن، تئوری رستگاری تای‌لانگ را بیشتر ترجیح می‌دهند. آن‌ها باور دارند که ژن به میزان کافی کاریزما برای این عنوان ندارد و حتی شاید جاسوس مخفی کمیلیین باشد.

بر این اساس، طبق نظر آن‌ها، اگر خط داستان تای‌لانگ به درستی به تصویر کشیده شود، می‌تواند گزینه جذاب‌تری باشد. تئوری چهارم هم به شایعه در دست ساخت بودن سه‌گانه جدید اشاره دارد و بحث می‌شود که پو قرار است در سه‌گانه جدید به عنوان استاد حضور داشته باشد و دوران شاگردی اش به طور رسمی به پایان برسد.

ممکن است وظیفه تربیت نسل بعدی گروه پنج آتشین به او واگذار شود. لازم است توجه داشت که بجز موارد تایید شده رسمی، سایر نظریه ها تا زمان اکران فیلم، تنها حرف هایی هستند و در این مورد، مهار کردن انتظارات از فیلم بسیار اهمیت دارد.

در فیلم KFP4، کارگردانان قسمت قبلی بازگشته اند و اعضای تیم نویسندگان، جاناتان آیبل و گلن برگر، همچنان در تیم حضور دارند. سایت کولایدر در یک مصاحبه با مایک میچل، کارگردان جدید فیلم (سازنده ترول‌ها، شرک ۴ و قسمت دوم The Lego Movie) و تهیه‌کننده اثر، ربکا هانتلی (The Bad Guys) صحبت کرده است. آن‌ها می‌گویند که تریلر منتشر شده از فیلم، تنها نوک یخ است و هر آنچه قدیمی‌ها انتظار داشتند، در آن وجود دارد. میچل و هانتلی درباره بازگشت شخصیت‌های قدیمی، تحول سبک هنری انیمیشن از زمان پاندای کونگ فو کار ۳ و موضوعات دیگر نیز صحبت کرده اند.

حقایق جالب پاندای کونگ فو کار 4 و هرانچه که باید بدانیم

در فیلم KFP4، پس از تجربه‌های جالب و هیجان‌انگیز قسمت قبلی، مخاطبان باز هم بازگشته و این بار نویسندگان قبلی، جاناتان آیبل و گلن برگر، همچنان در تیم حضور دارند. در یک مصاحبه با سایت کولایدر، مایک میچل و ربکا هانتلی، کارگردان و تهیه‌کننده فیلم، اعلام کردند که تریلر منتشر شده تنها نوک یخی از فیلم است و هر آنچه که طرفداران قدیمی این سری انتظار داشته‌اند، در این قسمت نیز وجود دارد.

در پاندای کونگ فو، شخصیت‌های محبوبی مانند پو، شیفو، تایگر و غیره، به همراه شخصیت‌های جدید، ماجراجویی‌های جدید و هیجان‌انگیزی را تجربه خواهند کرد. همچنین، تغییرات سبک هنری انیمیشن از زمان قسمت سوم که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد، نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت.

بازگشت به دنیای پاندای کونگ فو، تغییرات در سبک هنری انیمیشن و موضوعات جذاب دیگر، همگی باعث شده تا طرفداران این سری، با انتظار و هیجان بیشتری منتظر انتشار فیلم باشند. پاندای کونگ فو کار قطعا به یکی از محبوب‌ترین انیمیشن‌های سال تبدیل خواهد شد و ما را به دنیایی پر از ماجراجویی، هیجان و طنز خواهد برد.

حقایق جالب پاندای کونگ فو کار 4 و هرانچه که باید بدانیم

قسمت چهارم چه مدت در دست توسعه بوده است؟ آیا داستان در این سال‌ها به‌طور پیوسته در حال تکامل بوده است؟

میچل درباره‌ی سوالات صحبت می‌کرد: بله، با این حال، ساخت این قسمت بسیار طولانی طول کشید. هدف ما این بود که اطمینان حاصل کنیم داستانی بهترین نسخه‌ی ممکن برای تولید فیلم را داریم و این فرایند زمان‌بر بود. ما نمی‌خواستیم فقط یک دنباله‌ی دیگر ایجاد کنیم، ما می‌دانستیم که این دنباله نیز بسیار هیجان‌انگیز و پر از صحنه‌های اکشن خواهد بود، اما باید مطمئن شویم که داستانی مناسب برای شخصیت اصلی ما وجود دارد که او را به رشد و یادگیری ترغیب کند، و ما به دنبال پیدا کردن موضوع مناسب برای این کار بودیم.
با این حال، برای ما بسیار مهم بود که یک آنتاگونیست کامل و بی‌نقص داشته باشیم. واقعا تمرکز خود را بر روی داشتن یک شخصیت شرور بزرگ قرار دادیم، به همین دلیل که ساخت فیلم چهارم ما به طول انجامید. داستان فیلم عالی بود و همچنین تکنولوژی بسیار پیشرفته‌ای در اختیارمان بود. این تکنولوژی هر هفته بهبود می‌یافت و بهتر می‌شد؛ بنابراین وقتی که به ساخت پاندای کونگ فو کار پرداختیم، بهترین تکنولوژی و بهترین هنرمندان را در اختیار داشتیم و من به واقع از آن متشکرم.

آیا در فیلم، به تعداد زیادی از سریال‌های اسپین‌آف از پاندای کونگ فو کار اشاره خواهد شد؟

در فرآیند ساخت فیلم، ما با همه سازندگان سریال‌های مرتبط صحبت کردیم. از نظر شخصیتی، نمی‌توانم به طور قطع بگویم که این سریال‌ها به فیلم ما مربوط هستند یا نه، اما ما بیشتر بر روی فیلم‌های گذشته تمرکز داشتیم و قصد داشتیم نامه‌ای عاشقانه برای سه‌گانه قبلی ارائه دهیم. تفاوت اصلی بین فیلم ما و سریال‌های مجموعه، ضرورت دیدن آنها در سینما به صورت واضح است. ما در فیلم خود از عناصر هنری، عشق، نور، افکت‌ها و مکان‌های حماسی بسیاری استفاده کردیم. بنابراین، پاندای کونگ فو کار ادامه‌دهنده راه پاندای کونگ فو کار است که برای ما خاطرات زیبا را به ارمغان آورده و ما همچنان طرفداران پروپاقرص‌های آن هستیم.

آیا غیبت حتی یک نفر از گروه پنج نفره آتشین دلیل خاصی دارد؟ عمدی بوده؟ یا آنها به سادگی برای آتشین جدید حاضر نیستند؟ چه تغییری برای پنج آتشین ایجاد می کند؟

می‌توانم بگویم که آن‌ها در فیلم حضور دارند، اما باید منصف باشیم؛ پو دره صلح را به سوی ماجرایی عظیم در شهر بزرگ جونیپر (Juniper City)، ترک می‌کند. این اتفاق بارها تکرار خواهد شد؛ او برای مقابله با “گروه دزدان” و The Chameleon مجبور است همکاری کند. با این حال، می‌توانم به شما بگویم که تمامی شخصیت‌های قدیمی بازگشتند؛ آقای پینگ، لی (پدر پو)، شیفو. همه شخصیت‌های گذشته‌ی مجموعه در این قسمت حضور دارند و البته تعدادی از شروران هم که نمی‌خواهم حضورشان را اسپویل کنم. همانطور که قول داده بودیم، تعداد زیادی شخصیت جدید هم معرفی شده و ما موفق به انجام این کار شدیم.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *