نقد بازی فورتنایت (Fortnite)

100 تا از برترین بازی های موبایل نقادانه

بازی فورتنایت (Fortnite)

نسخه موبایلی بتل رویال بازی فورتنایت با در نظر گرفتن پلتفرم های مقصد خود دارای جلوه های بصری بسیار خوبی است، اما در برخی زمینه ها دارای ضعف های ساختاری نیز می باشد. Fortnite توسط شرکت Epic Games ساخته شده است .برای بررسی با ما همراه باشید.با این حال، رابط کاربری نسخه‌ی موبایل بازی فورتنایت به مراتب ساده‌تر و کم‌جاواه‌تر است و این امر باعث می‌شود که تجربه‌ی بازی برای کاربرانی که عادت دارند بازی را بر روی کنسول‌ها یا کامپیوترهای شخصی انجام دهند، کمی غیرعادی به نظر بیاید.

محیط بازی فورتنایت

طراحی این رابط کاربری همچنین به نظر می‌رسد که به دلایل تجاری و برای سازگاری با صفحه‌های لمسی انجام شده و ممکن است برای بعضی از بازیکنان آن را کمی پیچیده و نامناسب بدانند.به علاوه، کنترل‌های بازی در نسخه‌ی موبایل بازی فورتنایت نیز کمی قابل تنظیم نمی‌باشند و بازیکنان به صورت اجباری باید از کنترل‌های لمسی استفاده کنند. این موضوع ممکن است برای بعضی از بازیکنانی که عادت دارند بازی را با دسته‌ی بازی انجام دهند، بسیار آزاردهنده باشد و ممکن است باعث کاهش لذت بازی شود.

۱5 نکته آموزشی فورتنایت برای بهتر بازی کردن!

در کل، بازی فورتنایت در نسخه‌ی موبایل، با تمام محدودیت‌هایی که دارد، همچنان یک بازی سرگرم‌کننده و موفق است و می‌تواند تجربه‌ی خوبی را برای بازیکنان فراهم کند. اما اگر به دنبال تجربه‌ی کامل‌تری از این بازی هستید، بهتر است آن را بر روی کنسول‌ها یا کامپیوترهای شخصی تجربه کنید.

نقد و بررسی بازی فورتنایت (fortnite)

مشکلات بازی

با رد کردن از هنر گرافیکی و رسیدن به گرافیک فنی،بازی فورتنایت تنوعی از نقاط مثبت و منفی را حول هم قرار می‌دهد که در آن، تفاوتی بین تقدیم بدی‌ها و خوبی‌های بازیکنان، قابل تشخیص نیست. برای مثال، گرافیک با توجه به ابعاد نقشه و جزئیات مختلفی که در طراحی تمام بخش‌های بازی به کار رفته است، تاثیری عالی و منحصربه‌فرد برای گوشی‌های همراه دارد و می‌تواند فرصتی برای لذت بردن فراهم کند. اما با این حال، در حالت فعلی هیچ‌کدام از پلتفرم‌های موبایل، مانند آیفون X، هنوز نمی‌توانند از نرخ فریم‌های ثابت ۳۰ برخوردار شوند و در برخی مواقع با پرش‌های کوتاه و حذف عناصر گرافیکی، روبرو می‌شوند.

از کاهش کیفیت تصویر تا از بین رفتن بخش‌های مختلف نورپردازی و سایه‌زنی، موارد منفیی هستند که به نوعی به تمامی دستگاه‌ها تاثیر می‌گذارند و در برخی مواقع باعث اذیت می‌شوند. همچنین، در نسخه موبایل فورتنایت، مشکل دیگری به نام کاهش شدید کیفیت برخی تکسچرها، به ویژه در سطح زمین، وجود دارد که در مواردی بدتر از آیفون X، در گوشی‌های با کیفیت پایین‌تر، همچنان وجود دارد. همچنین، کیفیت گرافیک فنی بازی برای تبلت‌ها، نیز در پلتفرم‌های مختلف، قابل تشخیص است و به علت کمبود فضا، بخش‌های مختلفی از بازی به شکل نامطلوبی نمایش داده می‌شوند.نسخه موبایل فورتنایت همان گیم پلی نسخه اصلی را ارائه می دهد.

نقد بازی فورتنایت (Fortnite)

با این حال در بازی فورتنایت ، خبری از حالت تعاونی نیست و همه چیز در حالت بتل رویال خلاصه شده است. در این حالت عناصر اصلی حرکت در محیط، جمع آوری منابع، مهمات و سلاح ها، ساخت و ساز و البته مبارزه با دیگر بازیکنان است. اپیک گیمز سعی کرده این المان ها را در نسخه موبایلی به شکلی موفق به شما تحویل دهد تا تفاوتی در تجربه کلی بازی نسبت به تجربه بصری بازی بتل رویال فورتنایت احساس نکنید. به عنوان مثال، بازی دارای یک جوی استیک مجازی ساده در گوشه سمت چپ پایین صفحه است که به شما امکان می دهد با دو بار ضربه زدن روی آن، حرکت خودکار را فعال کنید.

با فعال شدن گزینه جوی استیک مجازی، تنها وظیفه شما در بازی، تعیین جهت حرکت کاراکترتان است. این امر به دلیل استفاده از جوی استیک مجازی است که باعث می شود انگشت بازیکن در طول بازی به شدت اذیت شود. در واقع، این گزینه برای اپیک گیمز به عنوان یک راه حل برای فراهم کردن سرعت بیشتر در گیم پلی طراحی شده است.

به این ترتیب، با استفاده از جوی استیک مجازی، بازیکنان می توانند به راحتی و با سرعت بیشتری به انجام ماموریت ها و مبارزات در ببازی فورتنایت بپردازند. در این حالت، نیازی به استفاده از انگشتان برای حرکت دادن کاراکتر نیست و بازیکنان می توانند تمام تمرکز خود را بر روی ماموریت های بازی متمرکز کنند. به این ترتیب، این گزینه به بازیکنان امکان می دهد تا با استفاده از انگشتان خود به صورت آسان و راحت، به بازی خود بپردازند و از تجربه بیشتری لذت ببرند.

نقد و بررسی بازی فورتنایت(Fortnite)

اما از آنجایی که یکی از کاربردهای حرکت سریع در یک محیط، برای مواقعی است که قصد دارید از دست بازیکن فرار کنید یا در محیطی نزدیک بچرخید و سعی کنید آنها را از بین ببرید، این نوع حرکت می تواند بسیار موثر و کارآمد باشد. در بازی fortnite با انجام حرکت های سریع و دقیق، شما می توانید به راحتی از دست دشمنان فرار کنید و یا در مقابل آنها مقاومت کنید. همچنین، به دلیل قابلیت پیش بینی حرکت شما و توانایی در نشان دادن مهارت های خود، بازیکنان دشمن می توانند به راحتی متوجه حرکات شما شوند و برای جلوگیری از آنها برنامه های خود را تغییر دهند.

حرکت سریع همچنین می تواند کنترل شما را بر قهرمان خود تا حد زیادی کاهش دهد. با انجام حرکات سریع و پیوسته، شما ممکن است به سرعت از دست دشمنان خود فرار کنید، اما در عین حال، قدرت و قوه برای مقابله با آنها نیز کاهش می یابد. به همین دلیل، لازم است همیشه به میزان توانایی های خود در انجام حرکات سریع و پیوسته توجه کنید و آن را با توانایی های دیگر خود ترکیب کنید تا در مقابل دشمنان قدرتمند تر بهتر عمل کنید.

با توجه به قابلیت پیش بینی حرکت شما، آمادگی مرگ را برای شما ایجاد می کند. با انجام حرکات سریع و ناگهانی، می توانید به طور ناگهانی در معرض خطر قرار بگیرید و در موقعیت های خطرناک قرار بگیرید. این موضوع می تواند نگرانی و استرس در بازیکنان دشمن ایجاد کند و به شما افتخار و قدرت بیشتری بدهد.

در بازی فورتنایت نیمی از موارد، این توانایی اضافی آن طور که انتظار می رود عمل نمی کند. هرچند که حرکات سریع و پیوسته می توانند بسیار موثر و کارآمد باشند، اما در برخی موقعیت ها ممکن است کارایی آنها کم شود. به عنوان مثال، در محیط های بسته و پر از مخفیگاه ها، انجام حرکات سریع و پیوسته ممکن است باعث بروز خطا و مشکلات زیادی شود و در نتیجه، توانایی شما در مقابل دشمنان کاهش یابد.

نقد بازی فورتنایت (Fortnite)

حرکت سریع، یکی از راه‌های اصلی برای کسب موفقیت در بازی‌ها است. اما باید در نظر داشت که استفاده بیش از حد از این استراتژی ممکن است به شما ضرر برساند. برای رسیدن به نتیجه‌ای موثر و مطلوب، حرکت سریع باید با دقت و هوشمندانه انجام شود. در غیر این صورت، ممکن است به نتیجه معکوسی منجر شود و در بازی شما مشکلاتی به وجود بیاید.

علاوه بر این، در بازی فورتنایت باید به تغییر و تنوع در حرکت‌های خود توجه کرد. اگر بازیکنان دشمن بتوانند الگوهای حرکت شما را پیش بینی کنند، می‌توانند به راحتی برنامه‌های خود را برای مقابله با شما تغییر دهند. بنابراین، بهتر است همیشه تلاش کنید تا حرکات خود را تنوع بخشید و دشمنان را در حال تعقیب و تامل بگذارید.همچنین، باید در نظر داشت که حرکت سریع در بازی‌ها فقط به تنهایی کافی نیست. برای رسیدن به موفقیت در بازی فورتنایت، باید از ترکیب آن با دیگر استراتژی‌ها استفاده کرده و آن را با سرعت و هدفمندی اجرا کنید. به علاوه، برای کسب نتیجه‌ای بهتر، لازم است تمام توان و تلاش خود را در اجرای حرکت‌های سریع به کار بگیرید.

در نهایت، لازم است به این نکته هم توجه کنید که حرکت سریع تنها در بازی‌هایی که شرایط محیطی مساعدی دارند، می‌تواند مفید باشد. در برخی بازی‌ها، ممکن است محدودیت‌هایی مانند فضای محدود، موانع و… وجود داشته باشد که نمی‌توانید به راحتی از آنها عبور کنید. در این صورت، نیاز به استفاده از استراتژی‌های دیگری نظیر حرکت هوشمندانه و تیمی، استفاده از سلاح‌های مناسب و… می‌باشد.در کل، حرکت سریع می‌تواند یکی از استراتژی‌های کلیدی در بازی‌ها باشد، اما باید با دقت و هوشمندانه به آن توجه کرد و همیشه به تغییر و تنوع در حرکت‌های خود توجه نمود تا بتوانید بهترین نتیجه را در بازی خود بگیرید.

نقد بازی فورتنایت (Fortnite)

نقاط قوت و قابلیت ها در بازی فورتنایت

با این حال، سیستم لوت در نسخه حال حاضر از بازی فورتنایت با دو روش عمل می‌کند و به خلاف نسخه قبلی، هیچ تأثیر منفی و آسیبی به سرعت بازی وارد نمی‌کند. در واقع، این سیستم باعث فاصله گرفتن از استانداردهای کنسولی نمی‌شود. با حرکت در محل‌هایی که آیتم‌ها افتاده‌اند، به طور خودکار آن‌ها را در کوله‌پشتی خود قرار خواهید داد و همچنین امکان نزدیک شدن به آیتم‌های قابل جمع‌آوری و انتخاب آن‌ها با یک لمس ساده وجود دارد. در نتیجه، مدیریت کوله‌پشتی در نسخه موبایل فورت نایت، هر چند ممکن است معطل‌کننده و آزاردهنده به نظر برسد، اما برداشتن آیتم‌ها و سلاح‌ها به طور کلی ایده‌آل و بسیار مناسب در گیم‌پلی عمل می‌کند.

همچنین سیستم ساخت‌وساز بازی و روش سوییچ کردن میان حالت ساخت و مبارزه، در عین حال که می‌توانست بهتر و هوشمندانه‌تر اجرا شود، به طور کامل عالی بوده و نمی‌توان اشکال خاصی در آن یافت. به عبارت دیگر، این سیستم به درستی و به بهترین شکل ممکن وظایف خود را انجام می‌دهد.اما الان پس از تعریف این بخش‌ها، اجازه دهید درباره نقاط ضعیف گانپلی صحبت کنم که قطعا باید قبول کنید که میل بسیاری از گیمرها به تجربه مبارزه-محور را کاهش خواهد داد و آن‌ها را به استفاده از نقاط کور نقشه و تلاش برای جلوگیری از روبه‌رو شدن با دیگران، دعوت می‌کند.

تاریخ انتشار Darkest Dungeon 2 برای پلی استیشن-نقادانه بیشتر بخوانید: تاریخ انتشار Darkest Dungeon 2 برای پلی استیشن اعلام شد

این امکان وجود دارد که در نسخه اصلی بازی فورتنایت بسیاری از افراد با بازیکنان دیگر به عنوان راه اصلی پیروزی در بازی های بتل رویال مواجه نشده باشند، اما هدف گیری و تیراندازی در نسخه موبایل فورتنایت حتی با سیستم Aim Assist که اپیک گیمز برای آن مهم دانسته، واقعاً قابل تحسین نیست و از حداقل استانداردهای ممکن فراتر نمی رود.با وجود اینکه در مقابل سایر بازیکنان نزدیک‌تر باشید، احساس ضعف به طور کلی در نسخه‌ی موبایل گان‌پلی، ناقابل انکار است.بدترین تجربه از تمامی این‌ها، هنگامی است که مشکلاتی مانند نسخه‌ی کنسولی، برای ما پیش می‌آید.

نقد بازی فورتنایت (Fortnite)

ساخت‌وساز بازی و سوییچ کردن مخاطب بین این حالت و مبارزه

مثلاً در حال دویدن، فرصت ما برای هدف‌گیری صحیح و شلیک در زمان مناسب به شدت کاهش پیدا می‌کند و ممکن است احساس کنیم که کنترل بازی را نداریم. این مشکلات بیشتر در بازی‌های موبایل و به خصوص در بازی‌های اکشن و شوتر رخ می‌دهد. در این بازی‌ها، سرعت و دقت بسیار مهم هستند و هر لحظه تاخیر می‌تواند باعث باخت شما شود. این موضوع در بازی فورت نایت نیز به خصوص حس می‌شود، زیرا در این بازی باید با دشمنان خود مبارزه کنید و برای برتری باید سریع و دقیق عمل کنید.

همچنین، زمانی که می‌خواهیم با شلیک دقیق‌تر، دوربین را به سمت جلو حرکت دهیم و شلیک کنیم، مجبور به توقف، فشردن دکمه، هدف‌گیری، شلیک و دوباره برگشت به حالت عادی هستیم. این عملیات بسیار زمان‌بر است و ممکن است باعث از دست دادن فرصت‌های مهم در بازی شود. به همین دلیل، بازیکنان ممکن است احساس کنند که کنترل بازی را ندارند و قادر به انجام عملیات مورد نیاز در زمان مناسب نیستند.

در این حالت، ممکن است به یاد بازی کنسولی افتاده و به فکر آن باشیم که در آنجا همه‌ی این کارها در کمتر از یک ثانیه انجام می‌شود. این تفاوت در کنترل بازی بین پلتفرم‌های مختلف اغلب به دلیل سرعت و دقت بیشتر دستگاه‌های کنسولی است. در بازی‌های کنسولی، عملیات مورد نظر با سرعت بسیار بالا و بدون توقف انجام می‌شود و بازیکنان می‌توانند به راحتی با دشمنان خود مبارزه کنند و در بازی پیشرفت کنند.

نقد بازی فورتنایت (Fortnite)تلاش برای مقایسه بازی فورتنایت روی پلتفرم‌های مختلف و پذیرفتن تمامی این مشکلات، به بهانه‌ی تطبیق با طبیعت بازی‌های موبایل، اشتباه است. بازی‌های موبایل و کنسولی با هدف‌گیری و کنترل بازی متفاوتی طراحی شده‌اند و هر کدام از این پلتفرم‌ها مزایا و معایب خود را دارند. به همین دلیل، بهتر است بازی‌ها را بر اساس پلتفرم مورد نظر خود انتخاب کنید و تلاش نکنید تا بازی‌های موبایل را با بازی‌های کنسولی مقایسه کنید.

در واقع، شرکت اپیک گیمز با ارائه نسخه‌ی موبایل بازی فورتنایت با پشتیبانی از تمام حالت‌های بتل رویال و قابلیت بازی با دوستان روی پلتفرم‌های مختلف، به طور جدیدی نشان داده که از این مقایسه‌ها باید دست برداریم. البته، ایده‌های جذابی از سوی اپیک گیمز مانند سیستم تصویری مخصوص نسخه‌ی موبایل، که صدای شلیک یا صدای پای بازیکنان را به شکل تصویری نشان می‌دهد، برای جبران مشکلاتی که وجود دارند، ارائه شده است.

نقد و بررسی بازی فورتنایت(Fortnite)

دوست‌ داران سبک بتل رویال

در بعضی لحظات، این ویژگی‌ها می‌توانند توجه مخاطب را به خود جلب کنند و در آن لحظه، به جای مشکلات، به ویژگی‌های دیگر بازی توجه کنیم. به عنوان مثال، این ویژگی می‌تواند در مواقعی که نمی‌توانیم از بلندگو استفاده کنیم، به ما کمک کند تا با استفاده از صدای قطع، بازی را تجربه کنیم.با وجود تحریم‌های ایران از سوی Epic Games، تجربه‌ی بازی فورتنایت در موبایل برای ما نیازمند استفاده از نرم‌افزارهای تغییر آی‌پی است. اما عملکرد سرورهای بازی بسیار عالی است و پس از نصب آن، هیچ مشکلی برای شما به وجود نخواهد آمد.

این در حالی است که پس از نصب اولیه‌ی بازی، باید یک فایل تقریبا دو گیگابایتی را دانلود کنید و به دلیل سرعت پایین دریافت این فایل، ممکن است وقت بیشتری از آنچه فکر می‌کنید صرف شود. اما پس از ورود به بازی، حتی در صورت استفاده از اینترنت کاملاً مناسب، بازی بدون مشکلی اجرا می‌شود و نقاط ضعفی مانند لگ‌ها و کاهش سرعت در حرکت کاراکتر در محیط، وجود نخواهند داشت.

علاوه بر این، امکان بازی تک‌نفره، دونفره و چهارنفره با دیگر بازیکنان یا دوستان در بازی فورتنایت وجود دارد که از مزیت‌های نسخه‌ی موبایل فورتنایت است. اما باید به خاطر داشت که به دلیل تحریم‌های ایران، امکان بازی کراس پلتفرم با بازیکنانی که بدون اکانت اپیک گیمز، بازی را روی کنسول‌های مایکروسافت و سونی تجربه می‌کنند، وجود ندارد. بازی فورتنایت بدون شک یکی از بازی‌های محبوب و موفق در دنیا است که از ایده بتل رویال، برای پلتفرم‌های موبایل به خوبی استفاده کرده است.

نقد بازی فورتنایت (Fortnite)

بازی فورتنایت، یکی از محبوب‌ترین بازی‌های بتل رویال در دنیای بازی‌های ویدیویی است. این بازی، در سال ۲۰۱۷ توسط شرکت اپیک گیمز منتشر شد و به سرعت مورد استقبال بسیاری از گیمرها قرار گرفت. با وجود برخی ایرادات، این بازی به خوبی حس بازی کردن روی کنسول را به مخاطب منتقل می‌کند و توانسته است جایگاه خود را در بازار جهانی بازی‌های ویدیویی تثبیت کند.

یکی از مواردی که باعث شده است بازی فورتنایت به خوبی حس بازی کردن روی کنسول را به کاربران منتقل کند، گیم‌پلی آن است. این بازی با گیم‌پلی سریع و هیجان‌انگیز خود، توانسته است دل‌های بسیاری از گیمرها را به خود جلب کند. همچنین، با اضافه شدن امکاناتی مانند ساخت و ساز در بازی، تجربه بازی کردن را برای کاربران بهتر و جذاب‌تر کرده است.

گرافیک بازی فورتنایت نیز یکی از عوامل مهمی است که باعث شده است این بازی جذاب و دلچسب باشد. بازی با گرافیکی زیبا و جذاب، توانسته است تصاویری زیبا و خیره‌کننده را به کاربران ارائه دهد و تجربه‌ای گرافیکی بی‌نظیر را برای آن‌ها فراهم کند.رابط کاربری بازی نیز یکی از نقاط قوت فورتنایت است. این بازی، به کاربران امکان مشاهده ساعت، میزان شارژ باتری و برخی اطلاعات دیگر را از داخل بازی می‌دهد و این امر باعث می‌شود که کاربران بتوانند بازی را بهتر کنترل کنند و تجربه‌ی بهتری از بازی داشته باشند.

نقد بازی فورتنایت (Fortnite)


همچنین، برخی ایده‌های جدید و متفاوت در بازی فورتنایت، باعث شده است تا تجربه بازی کردن روی گوشی و تبلت، بسیار جذاب و متنوع شود. این بازی، امکاناتی مانند حرکت‌های مخصوص برای تلفن همراه، کنترل بازی با حرکات انگشتان و استفاده از واقعیت افزوده را در بخش بتل رویال ارائه می‌دهد که باعث می‌شود تجربه بازی کردن برای کاربران جالب‌تر و هیجان‌انگیز‌تر شود.

با توجه به امکان تجربه‌ی تمامی حالات ساخته‌شده برای بخش بتل رویال، اگر شما علاقه‌مند به بازی کردن روی گوشی هستید،بتل رویال بازی فورتنایت یکی از بازی‌هایی است که حتما ارزش تجربه‌اش روی پلتفرم موبایل را دارد. بازی فورتنایت با امکانات و قابلیت‌های منحصر به فرد خود، توانسته است جای خود را در بازار بازی‌های موبایل به خوبی نگاه دارد و همچنان برای کاربران جذاب و مورد علاقه باقی بماند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *