بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو + اثار هنری و زندگی نامه

بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو + اثار هنری و زندگی نامه-نقادانه

در این بخش، ما به همراه شما با بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو حضور خواهیم داشت. لئوناردو ویلهلم دی کاپریو در تاریخ 11 نوامبر 1974، معادل 20 آبان 1353، در شهر لس‌آنجلس به دنیا آمد. او تنها فرزند ایرملین، یک منشی حقوقی، و جورج دی کاپریو، هنرمند، تهیه‌کننده و توزیع‌کننده کتاب‌های کامیک، بود.

پدر لئوناردو دی کاپریو از نژاد ایتالیایی و آلمانی است و پدربزرگ مادری او، ویلهلم ایندنبریکن، اهل آلمان بود. همچنین، مادربزرگ مادری لئوناردو، هلن ایندنبریکن، اصالتا از روسیه بود و در آلمان ساکن بود. در یک مصاحبه در روسیه، دی کاپریو خود را “نیمه روسی” معرفی کرد و اعلام کرد که دو تن از اجداد فقیدش اهل روسیه بودند. والدین دی کاپریو در دانشگاه با هم آشنا شدند و در آن زمان به شهر لس‌آنجلس در ایالت کالیفرنیا نقل مکان کردند.

بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو

در اینجا، ما درباره زندگی فردی لئوناردو دی کاپریو میخوانیم. در حالی که مادرش باردار بود، او برای اولین بار حس گلوک زدن او را درماندگی کرد، مادرش در موزه اوفیتزی در فلورانس، ایتالیا بود و او داشت به تابلویی از لئوناردو داوینچی نگاه می کرد. به همین دلیل، او نام لئوناردو را به عنوان اسم خود انتخاب کرد. هنگامی که او یک سال داشت، والدینش جدا شدند و او از آن زمان با مادرش زندگی کرد.

او و مادرش در مناطق مختلفی از لس آنجلس زندگی کردند و مادرش در همین زمان در شغل های مختلفی کار می کرد. او کودکی خود را در آلمان با پدربزرگ و مادربزرگش، ویلهلم و هلنا، گذراند. علاوه بر انگلیسی، او تسلط بر زبان های آلمانی و ایتالیایی دارد. اگر به دنبال اطلاعات درباره ازدواج لئوناردو دی کاپریو هستید، باید بدانید که او هنوز هم ازدواج نکرده است.

بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو + اثار هنری و زندگی نامه-نقادانه

لئوناردو دی کاپریو، یک بازیگر سینمای آمریکایی است که تاکنون 161 بار نامزد جایزه بوده و توانسته 54 جایزه را به دست آورد. او 6 بار برای اسکار، 4 بار برای بفتا و 9 بار برای جایزه انجمن بازیگران سینما نامزد شده است و در هر یک از این مراسم ها حداقل یک جایزه را برده است. همچنین، دی کاپریو 11 بار نامزد جایزه گلدن گلوب بوده و توانسته 3 بار این جایزه را به دست آورد.

در دهه 1990، وی 3 بار نامزد جایزه هنرمند جوان برای نقش‌هایش در برنامه‌های تلویزیونی شد که در نهایت به بازی او در فیلم Critters 3 در سال 1991 منجر شد. در سال 1993، در فیلم What’s Eating Gilbert Grape، دی کاپریو نقش پسری معلول ذهنی را بازی کرد و در 19 سالگی برای این نقش نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در اسکار و گلدن گلوب شد.

بعد از سه سال، لئوناردو دی کاپریو در فیلم Romeo + Juliet به ایفای نقش پرداخت و در جشنواره بین‌المللی فیلم برلین جایزه بهترین بازیگر مرد را از آن خود کرد. در سال ۱۹۹۷، او در فیلم بسیار پرفروش تایتانیک حضور یافت. در این فیلم، لئوناردو دی کاپریو و کیت وینسلت در کنار یکدیگر بازی کردند و صحنه‌های احساسی آن باعث شد که این فیلم به یکی از بهترین فیلم‌های عاشقانه و رمانتیک تبدیل شود. در این فیلم، لئوناردو دی کاپریو که در آن ۲۲ سال بود، نقش جک ۲۰ ساله را بازی کرد.

این فیلم باعث شد تا او برای اولین بار به عنوان نامزد بهترین بازیگر نقش اصلی مرد در مراسم گلدن گلوب انتخاب شود و این می‌تواند به عنوان آغازی حقیقی برای فهرست جایزه‌ها و نامزدی‌های لئوناردو دی کاپریو باشد. سپس در سال ۲۰۰۴ با فیلم The Aviator نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد در مراسم اسکار و بفتا شد و همچنین برای همین فیلم جایزه گلدن گلوب را از آن خود کرد.

لئوناردو دی کاپریو

در سال‌های بعد، لئوناردو دی کاپریو به مسیر موفقیت خود ادامه داد و برای فیلم‌های موفقیت‌آمیزی مانند درام جنایی The Departed و تریلر جنگی Blood Diamond در سال 2006، درام Revolutionary Road در سال 2008 و درام بیوگرافی J. Edgar در سال 2011، مجدداً نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد در گلدن گلوب شد.

در سال ۲۰۱۳، لئوناردو دی کاپریو در فیلم موفق “گرگ وال استریت” به نقشی پرداخت و جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد در جشنواره گلدن گلوب را به دست آورد. این فیلم همچنین برای جوایز اسکار، از جمله بهترین فیلم و بهترین بازیگر نقش اول مرد، نامزد شده بود. در سال ۲۰۱۵، لئوناردو دی کاپریو با بازی در فیلم “ریواننت” تحت کارگردانی الخاندرو گونزالس ایناریتو، جوایز گلدن گلوب، بفتا و اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را دریافت کرد. این تنها باری است که لئوناردو دی کاپریو جایزه اسکار به جمع جوایزش اضافه می‌کند و امیدواریم که در آینده بیشترین تعداد جایزه را به دست آورد.

لئوناردو دی کاپریو

مشکلت و راه های ناهموار لئوناردو تا به دست اوردن اسکار

اگرچه باور کردنی است، اما لئوناردو در دهه 70 به کار بازیگری خود پرداخت. در سن 5 سالگی، او برای اولین بار در برنامه کودکی Romper Room and Friends حضور یافت. متاسفانه به دلیل شلوغی‌هایش، از این برنامه در نهایت اخراج شد.

در دهه 80، لئوناردو دیکاپریو، همانند برادر ناتنی خود، آدام فرار، به طور حرفه‌ای با بازی در تبلیغات تلویزیونی شروع به کار کرد. او در سن 14 سالگی برای تبلیغ ماشین‌های Matchbox در تلویزیون به طور اولین بار حضور یافت.

اگر رابرت دنیرو انتخابش نمی‌کرد، شاید دی کاپریو هیچ‌گاه به موقعیت فعلی خود نمی‌رسید. در سال ۱۹۹۲، رابرت دنیرو از بین ۴۰۰ بازیگر جوان، دی کاپریو را برای بازی در فیلم “این پسر زندگی” انتخاب کرد. در این فیلم، دنیرو نقش پدرخوانده لئوناردو را بازی می‌کرد و این فیلم باعث شد که دی کاپریو به موفقیت بزرگی دست پیدا کند و او را به سمت ستارگان هدایت کند.

لئوناردو دی کاپریو

بیشتر افراد موافقند که لئوناردو دی کاپریو یکی از برترین ستارگان هالیوود است. اگرچه در گذشته، زمانی که او یک بازیگر ناشناخته در شهر نیویورک بود، شهرت و شهرتی که امروز دارد را نداشت. در یکی از اولین جلسات کاری خود، اولین مدیر برنامه لئوناردو شرط گذاشت که او باید نام خود را به لنی ویلیامز تغییر دهد. اما خوشبختانه دی کاپریو این شرط را قبول نکرد. در تصویر زیر، می‌توانید عکس جوانی دی کاپریو را ببینید.

در سال ۱۹۹۷، لئوناردو دی‌کاپریو به مدت کوتاهی با اما بانتون، یکی از خواننده‌های گروه اسپایس گرلز، دوست بود. از دوستان نزدیک لئوناردو، می‌توان به توبی مگوایر اشاره کرد.

در سال 2017، خبرها نشان می‌دادند که دی کاپریو به طور داوطلبانه چندین هدیه گران‌قیمت را به دولت ایالات متحده آمریکا اهدا کرده است. این هدایا شامل تابلویی از پیکاسو و اسکار مارلون براندو برای استفاده در فیلم One the Waterfront می‌باشند.

لئوناردو دی کاپریو

ویژگی ها و عادت های خاص دی‌کاپریو

لئوناردو دی کاپریو نه تنها عاشق داشتن آثار هنری گران قیمت در خانه اش است، بلکه از طرفداران استخوان های فسیل شده دایناسورها نیز هست.

در تلاش برای فرار از توجه عکاسان مشهور، دی کاپریو مجبور به تغییر شکل شده است. او پیش‌تر با استفاده از ماسک اسکی و روسری، و حتی ماسک فلزی سیاه، توانسته بود از آن‌ها پنهان شود.

بیوگرافی تام هاردی | از مد و خوانندگی تا بازیگری و اجرای روی صحنه بیشتر بخوانید: بیوگرافی تام هاردی | مد و خوانندگی تا بازیگری و اسکار

مانند مارلون براندو و جانی دپ، لئوناردو نیز مشهور و ثروتمند است و در اثر آن، جزیره Blackadore Caye را خریداری نمود. او در سال 2005، این جزیره را با قیمت 1.75 میلیون دلار خریداری کرد و از آن زمان به بحث تبدیل آن به یک مرکز تفریحی لوکس اشتغال دارد. تخمین زده می‌شود که در 20 سال آینده، این مرکز تفریحی با بیش از 200 میلیون دلار درآمد، به یکی از بهترین مراکز تفریحی در جهان تبدیل خواهد شد.

لئوناردو دی کاپریو که به خاطر تلاش های بشردوستانه و حمایت از محیط زیست شهرت دارد، بار دیگر سخاوت خود را با کمک به آخرین بازمانده فاجعه تایتانیک، میلوینا دین، نشان داد. در سال 2009، اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه میلوینا دین مجبور شد تمام وسایل خود را بفروشد تا هزینه خانه سالمندان خود را بپردازد. دی کاپریو به همراه کیت وینسلت و کارگردان جیمز کامرون تمام هزینه های او را پرداخت کردند و حتی 30 هزار دلار پول نقد برای سایر هزینه های زندگی به او دادند.

لئوناردو دی کاپریو

“ولادیمیر پوتین، اصلاً طرفدار غرب نیست، اما به عنوان یک بازیگر هالیوودی، هرگز فیلم‌هایش را از دست نمی‌دهد. او کسی نیست جز لئوناردو دی کاپریو.”زیرا در دهه ۹۰ میلادی، به خصوص بعد از اکران فیلم تایتانیک، دی کاپریو به عنوان یکی از محبوب‌ترین ستاره‌های جهان، به ویژه در میان دختران نوجوان، مشهور بود. در آن زمان، تصویر دی کاپریو در جلد بسیاری از مجلات منتشر می‌شد و در سال ۱۹۹۸، از میان ۶ کتاب پرفروش نیویورک تایمز، ۳ کتاب به موضوع لئوناردو اختصاص داشت.

لئوناردو دی کاپریو تنها بازیگر هالیوودی است که بحث های مهمی در مورد تغییرات آب و هوایی و حفظ منابع طبیعی به راه انداخته است. در سال 1998، در اوج موفقیت خود، بنیاد لئوناردو دی کاپریو را تأسیس کرد که در جهت افزایش آگاهی زیست محیطی فعالیت می کند.

تغییرات زندگی او بعد از به دست اوردن اسکار

طرفداران لئوناردو و سینما برای سال‌های طولانی نمی‌توانستند باور کنند که او هرگز جایزه اسکار را به دست نیاورده است. او چندین بار نامزد جایزه اسکار بوده اما هرگز موفق به کسب آن نشده است. اما در سال ۲۰۱۶ ، در نهایت دی کاپریو برای بازی در فیلم The Revenant جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد را دریافت کرد. این خبر جنجالی در اینترنت منتشر شد و در هر دقیقه حدود ۴۴۰۰۰۰ توئیت به این موضوع پست شد. فیلم اسکار دی کاپریو و صحنه دریافت این جایزه یکی از مهم‌ترین لحظات بود که تعداد بیشتری از توئیت‌ها به آن اختصاص داده شد. در واقع ، دی کاپریو در اسکار بالاخره به ارزش و استعدادش شناخته شده است.

لئوناردو دی کاپریو

در واقع ولادیمیر پوتین تنها یکی از علاقه‌مندان به دی کاپریو نیست. اهالی استان یاکوت در روسیه، که وسعت آن معادل هند است، به این بازیگر آمریکایی علاقه زیادی دارند. آنها تحت عنوان یاکوت به اندازه‌ای علاقه‌مند به دی کاپریو هستند که حتی نسخه نقره‌ای جایزه اسکار را به او اهدا کرده‌اند. مردم این منطقه حتی جواهرات خود را فروخته و برای ساخت این جایزه مجسمه پرداخته‌اند. لئوناردو نیز بسیار خوشحال بود و عکسی از جایزه را در صفحه اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت و از طرفداران خود در این منطقه تشکر کرد.

فیلم تایتانیک، زمانی که لئوناردو و کیت وینسلت 21 و 22 ساله بودند، با بازی جک و رز توسط آن‌ها ساخته شد و از آن پس، در طول سال‌های بعد، آن‌ها با یکدیگر آشنا می‌شدند. مردم به اشتباه فکر می‌کردند که این دو شخصیت در دنیای واقعی نیز با یکدیگر ملاقات خواهند کرد، اما روابطشان هرگز فراتر از دوستی نرفت و در نهایت، کیت وینسلت ازدواج کرد. آن‌ها در بسیاری از مصاحبه‌ها، احساساتی بیشتر از دوستی و حتی خواهر و برادری نسبت به یکدیگر ندارند. اما امروزه، پس از گذشت 25 سال، این دو بازیگر همچنان دوستان خوبی برای یکدیگر هستند.

هرگز هیچ فرد موفقیت آنچنانی نداشته که در کارنامه‌اش شکست هایی نیز وجود نداشته باشد، حتی دیکاپریو نیز از این قاعده مستثنی نیست. او در سال ۲۰۰۱ با بازی در فیلم The Beach توانست به جایزه تمشک طلایی این سال دست پیدا کند، اما ۱۵ سال بعد موفق به دریافت جایزه اسکار شد. این نشان می‌دهد که هر شکستی می‌تواند در پیروزی نهایی به بار آید.

یکی از حقایق جالب در زندگی این بازیگر این است که، بر خلاف اکثر هنرمندان هالیوود، در صفحه ویکی پدیای او هیچ اطلاعاتی در مورد همسر لئوناردو دی کاپریو وجود ندارد؛ او مجرد بوده و هست. سال‌ها مردم و طرفداران علاقه‌مند به دیدن تصاویر دی کاپریو و همسرش بودند اما هرگز موفق به این کار نشدند. در صورتی که شما هم علاقه‌مند به دیدن لئوناردو دی کاپریو و همسرش هستید، باید بگوییم که این امکان به نظر می‌رسد برای همیشه وجود ندارد.

این بازیگر تا به حال سه نامزد داشته است، اما هرگز ازدواج نکرده است و شایعات حاکی از آن است که دیکاپریو علاقه‌مند به رابطه با زنانی در سنین 20 تا 25 سال است. به همین دلیل، شوخی‌هایی درباره شریک زندگی جدید او، کامیلا مورونه که تازه 25 ساله شده است، مطرح شده است.

با وجود دارا بودن ثروت فراوان، این بازیگر به طور طبیعی می‌تواند از دیدن فرزندان لئوناردو دی‌کاپریو لذت ببرد. اما او ازدواج و داشتن فرزند را نمی‌پسندد و در یک مصاحبه اعلام کرده است که نمی‌فهمد چرا باید یک فرزند را به این دنیا آورده و این امر را برای خودش منطقی نمی‌داند. به نظر می‌رسد که این ستاره هالیوودی هیچ تمایلی به داشتن خانواده ندارد. با این حال، در زمان ساخت فیلم “بلاد دایموند”، او به عنوان سرپرست یک دختر آفریقایی تبار عمل کرده است. این اقدام به دلیل ارتباط عاطفی دی‌کاپریو با آن دختر بوده است.

لئوناردو دی کاپریو

در زندگی این هنرمند محبوب و جذاب، به نقطه ای تاریک می رسیم. به نظر می رسد که دیکاپریو از یک اختلال روانی با نام اختلال وسواسی-جبری رنج می برد. این بیماری در واقع OCD یا obsessive-compulsive disorder نامیده می شود و در انگلیسی به معنای بیش از حد انجام دادن تعریف می شود. افراد مبتلا به این بیماری فکری و روانی، معمولا یک کار را چندین بار تکرار می کنند و هر بار اضطراب دارند که این کار اشتباه بوده است.

به عنوان مثال، فردی ممکن است بارها قفل در را چک کند تا اطمینان حاصل کند که آن قفل بسته است. این رفتار گاهی در افراد عادی نیز مشاهده می شود، اما برای افراد مبتلا به OCD، این وسواس به صورتی افراطی و غیرقابل کنترل است و می تواند زندگی آنها را برای لحظات و مدت هایی مختل کند. اگر این بیماری را در کنار بیش فعالیت لئوناردو دیکاپریو قرار دهیم، می توانیم ببینیم که تمرکز برای این بازیگر بسیار مشکل است.

تعدادی از اثار لئوناردو دی کاپریو:

Don’s Plum20015.8
Gangs of New York20027.5
Catch Me If You Can20028.1
The Aviator20047.5
The Departed20068.5
Blood Diamond20068
Body of Lies20087.1
Revolutionary Road20087.3
Shutter Island20108.1
Inception20108.8
J. Edgar20116.5
Django Unchained20128.4
The Great Gatsby20137.3
The Wolf of Wall Street20138.2
The Revenant20158
Once Upon A Time In Hollywood20198
Ice on Fire20197.5
Don’t Look Up20218.1
لئوناردو دی کاپریو

لئوناردو دی کاپریو بیش از ۳۰ سال است که در صنعت بازیگری فعالیت می‌کند و برخی از نقش‌های او به یادماندنی‌ترین سکانس‌های تاریخ سینمای آمریکا تبدیل شده‌اند. در ویدئوی فوق، می‌توانید برخی از سکانس‌های جذاب او را مشاهده کنید، از جمله فیلم‌های What’s Eating Gilbert Grape (1993)، Titanic (1997)، Catch Me If You Can (2002)، The Aviator (2004)، The Departed (2006)، Blood Diamond (2006)، Revolutionary Road (2008)، J. Edgar (2011)، Django Unchained (2012)، The Wolf of Wall Street (2013) و The Revenant (2015)

“لئوناردو دی کاپریو یکی از مشهورترین ستاره‌های سینمای آمریکا و جهان است. او تا کنون با کارگردانان بزرگی مانند اسکورسیزی، اسپیلبرگ، تارانتینو، نولان و ایناریتو همکاری داشته است. خبر خوب برای طرفداران این بازیگر جذاب هالیوود این است که فیلم دوم او با تارانتینو به نام “Once Upon a Time in Hollywood” اکران شده است.

لئوناردو دی کاپریو (Leonardo DiCaprio) که به اختصار لئو نامیده می‌شود، در تاریخ ۱۱ نوامبر ۱۹۷۴ در لس آنجلس، کالیفرنیا به دنیا آمد. او فرزند تد و ایندا دی کاپریو است. پدر وی تباریت ایتالیایی و مادرش تباریت آلمانی دارند. دی کاپریو در خانواده‌ای که از نظر مالی مشکلاتی داشت، بزرگ شد. او در سنین کودکی و نوجوانی در زیر نظر مادرش در منطقه لس فلورس، لس آنجلس بزرگ شد.

جدید ترین فیلم لئوناردو دی کاپریو ؟

فیلم “قاتلان ماه کامل” توسط مارتین اسکورسیزی در سال ۲۰۲۳ ساخته شده است. این فیلم از کشور آمریکا بوده و در ژانر جنایی و درام می‌باشد. بازیگران اصلی این فیلم شامل لئوناردو دی‌کاپریو، رابرت دنیرو، لیلی گلداستون، جسی پلمونس، تانتو کاردینال، جان لیسگو و برندن فریزر می‌باشند. نقد فیلم قاتلین ماه گل | Killers of the Flower Moon

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *