نقد فیلم بازیکنان | یک شکست بزرگ برای نتفلیکس

نقد فیلم بازیکنان | یک شکست بزرگ برای نتفلیکس-نقادانه

نتفلیکس به فیلم بازیکنان (Players) با بازی جینا رودریگز و تام الیس تبدیل می‌کند، که یکی از فیلم‌های کمدی عاشقانه ضعیف و بدون هدف است. بازیکنان، فیلمی است که در سال 2012 توسط استیون سودربرگ ساخته شده و با بازی هنرپیشه‌هایی مثل جرارد باتلر، جنیفر انیستون و جاسون سودیکیس به روی پرده سینما رفت. فیلم بازیکنان به داستان یک زن و مرد که در یک کلاس آموزش بازیگری ثبت نام می‌کنند و در این راه به عشق یکدیگر می‌افتند، می‌پردازد.

با این حال، با وجود بازیگران معروف و تجربه کاری آن‌ها، فیلم بازیکنان به دلایلی مانند صدای تند و داستان پیچیده از سوی منتقدان نقدهای منفی دریافت کرد و از نظر مخاطبان نیز به عنوان یک فیلم کمدی عاشقانه ضعیف و بدون هدف ارزیابی شد.

اما حالا، با حضور نتفلیکس و تغییراتی که در فیلم بازیکنان ایجاد شده است، می‌توان به امید بازنشر فیلم بازیکنان و جذب تعداد بیشتری از مخاطبان، از فیلم بازیکنان به عنوان یکی از پرطرفدارترین کمدی‌های عاشقانه در سرویس استریمینگ نتفلیکس نام برد.

اگرچه هر سال ما شاهد تولید و اکران فیلم‌های عاشقانه‌ کمدی بسیاری هستیم، اما بیشتر این آثار تنها تکراری هستند و حتی مشکلاتی دارند که باعث می‌شود تماشای آن‌ها سخت و دشوار باشد. فیلم جدید Players، اخیراً توسط شبکه نتفلیکس منتشر شده است و داستان نویسنده ورزشی نیویورک، مک را روایت می‌کند. مک سال‌ها را صرف طراحی بازی‌های قرار موفق با دوستانش کرده است، اما زمانی که به طور ناگهانی عاشق یکی از هدف‌هایش می‌شود، باید یاد بگیرد که چگونه بازی ساده را به بازی عشق تبدیل کند.

نقد فیلم بازیکنان | یک شکست بزرگ برای نتفلیکس-نقادانه

نقد فیلم The Palace | یک کمدی جذاب

چه دسته‌ای است این فیلم؟ در ابتدا، فیلم سعی می‌کند اطرافیان و سبک زندگی مک را به تصویر بکشاند و در این بخش اول، با دنیای فیلم و داستان آن آشنا می‌شویم. اما از ابتدا، ما می‌توانیم روند کلی داستان فیلم را حدس بزنیم. به طور دقیق، ما دوست نزدیکی را داریم که تقریبا همه‌ی فیلم و تماشاچیان آن می‌دانند که او عاشق مک است، اما خود مک این موضوع را نمی‌داند.

به هر حال، در فیلم، مک ابتدا عاشق یک شخصیت دیگر می‌شود و همچنین شخصیت دیگر با شخص دیگری آشنا می‌شود. در طول فیلم، ما متوجه می‌شویم که این دو شخصیت ارتباط بسیار نزدیکی دارند و عاشق یکدیگر هستند، اما علت عدم وجود رابطه عاشقانه بین آن‌ها مشخص نیست. در ادامه، این دو شخصیت کمترین اشتراک با دو شخصیت دیگر در فیلم را دارند و در نهایت، فیلم به شکلی کلیشه‌ای و کمدی، سرانجام می‌رسد.

اما به عنوان تماشاگر، ما می‌توانیم از این فیلم به عنوان یک درس برای زندگی موفق استفاده کنیم. یکی از دروسی که می‌توان از این فیلم گرفت، این است که رابطه عاشقانه همیشه به صورت کامل و کمال نمی‌تواند باشد و باید برای آن کار کرد و تلاش کرد. همچنین، این فیلم به ما یادآوری می‌کند که جای خالی در زندگی ما ممکن است باعث ایجاد مشکلات و دردسرهایی شود، بنابراین باید به دقت و با مسئولیت جای خالی‌های زندگی خود را پر کنیم.

نقد فیلم بازیکنان | یک شکست بزرگ برای نتفلیکس

همچنین، این فیلم به ما نشان می‌دهد که هر فرد دارای تجربه‌ها و احساسات خود است و ممکن است برخی از تصمیمات و رفتارهای آنها به نظر ما عجیب یا غیرقابل درک بیاید، اما با برقراری ارتباط و درک درست، می‌توانیم با هم ارتباط خوبی داشته باشیم. در نهایت، فیلم بازیکنان به ما یادآوری می‌کند که همیشه باید به خودمان و ارزش‌هایمان وفادار باشیم و از هیجانات و انتظارات دیگران تحت تاثیر قرار ندهیم. هیجانات و انتظارات دیگران ممکن است موجب شادی و رضایت ما شود، اما همیشه باید به خودمان و خواسته‌هایمان وفادار باشیم تا زندگی خود را با ارزش و معنا پر کنیم.

در نهایت، ما متوجه می‌شویم که عشق و رابطه عاشقانه نیاز به تلاش و کار برای رشد و پایداری دارد و نمی‌توان انتظار داشت که همه چیز به راحتی و به صورت کامل اتفاق بیافتد. فیلم بازیکنان به ما یادآوری می‌کند که همه ما انسان‌های ناقصی هستیم و باید با این وجود، به دیگران و روابطمان ارزش بدهیم و در مسیر رشد و پیشرفت خود با انسانیت و مهربانی پیش برویم.

همچنین، این فیلم به ما یادآوری می‌کند که عشق، قدرتی بزرگ است که می‌تواند ما را به سمت بهترین ورژن خودمان هدایت کند و باعث شود تا بهترین‌ها را از خودمان به ارمغان بیاوریم. در نهایت، عشق و رابطه عاشقانه بیش از هر چیزی به ارتباط و ارتباط با دیگران وابسته است و باید همیشه به آن ارزش قائل بود و با تلاش و صبر به آن نگریست.

نقد فیلم بازیکنان | یک شکست بزرگ برای نتفلیکس

داستان فیلم بازیکنان

به طور کلی، انتظار نمی‌رود که یک فیلم کمدی عاشقانه داستانی منحصر به فرد را به ارمغان بیاورد. اما اهمیت اصلی این است که سازندگان فیلم احترامی به مخاطبان خود نشان دهند و داستان رایج را به خوبی به تصویر کشیده نمایند. در فیلم Players، این اصل به طور کافی رعایت نشده است و در برخی لحظات قابل قبول است، اما در اکثر لحظات، فیلم به طور کامل غیر قابل تحمل و بی‌ارزش است.

داستان فیلم درباره‌ی دو دوست صمیمی است که در جستجوی عشق واقعی هستند. آن‌ها به طور اتفاقی با زنی زیبا و خطرناک آشنا می‌شوند و این رابطه‌ی سه نفره باعث بروز ماجراجویی‌های بسیاری می‌شود. با این حال، کارگردانان فیلم نتوانسته‌اند این داستان را به درستی تعریف کنند و شخصیت‌های فیلم را به طور کافی توسعه ندهند. این باعث می‌شود تا تماشاچیان احساس کنند که ارتباطی عمیق با شخصیت‌ها ندارند و این باعث می‌شود که در موقعیت‌های دراماتیک، احساس هیجان نکنند.

نقد فیلم آرزوی ایرلندی | یک دارم عاشقانه بیشتر بخوانید: نقد فیلم آرزوی ایرلندی | یک دارم عاشقانه

علاوه بر این، فیلم دارای کمبودهای فنی و اجرایی است که باعث می‌شود تا تماشاچیان از سطح کیفیت آن ناراضی باشند. در نهایت، این فیلم می‌تواند برای کسانی که به دنبال یک تجربه سرگرم‌کننده و پر از خنده هستند، جذاب باشد، اما برای کسانی که به دنبال یک فیلم عاشقانه خوب هستند، نتوانسته است ارضایی مناسب را به ارمغان بیاورد. به طور کلی، فیلم Players نمی‌تواند توانایی خود را در جذب مخاطبان و ایجاد ارتباط با آن‌ها نشان دهد و به هیچ عنوان به عنوان یک فیلم عاشقانه موفق نمی‌تواند شناخته شود.

نقد فیلم بازیکنان | یک شکست بزرگ برای نتفلیکس

اگرچه فیلم قابل پیش‌بینی است، این تنها مشکل کلی نیست. احترام به بیننده در لحظاتی از فیلم کاستی است که نمی‌توان به‌راحتی از آن گذشت. تلاش‌های مک برای جلب توجه به شخصیت تام الیس، سؤالی را مطرح می‌کند که چقدر زمان صرف نوشتن این صحنه‌ها شده است و چگونه شخصیت‌ها در سطح پایینی از هوش قرار گرفته‌اند. فیلم بازیکنان اگرچه لحظات خوب خود را دارد، اما تلاش‌هایی برای خارج کردن آن از وضعیت احمقانه‌ای که در آن قرار گرفته، نیز مشاهده می‌شود.

با این حال، این تلاش‌ها نه به اندازه‌ای زیاد است که قابل مشاهده باشد و نه کافی برای نجات فیلم است. پایان‌بندی فیلم، اگرچه کاملاً قابل پیش‌بینی و کلیشه‌ای است، اما به حدی می‌توان گفت که بهتر از بخش‌های دیگر فیلم تصویر کشیده شده است و یکی از کمترین صحنه‌هایی است که در آن تلاشی قابل مشاهده است. در کل، فیلم در بخش اصلی خود بیشتر به شکل فیلم‌های کمدی عاشقانه امروزی عمل می‌کند و بیشتر به عنوان یک اثر پوچ و بی‌محتوا به نظر می‌رسد که چیز جدیدی را ارائه نمی‌دهد.

جنبه کمدی فیلم توانسته برخی صحنه ها را قابل تحمل تر کند، اما در مقابل صحنه های دیگر را غیر قابل تحمل کرده است. فیلم اساساً شبیه کسی است که سعی می کند در یک مسیر نسبتاً ساده پیمایش کند، اما چندین بار در طول راه گم شده یا پیچ های اشتباه را طی می کند و به بن بست می رسد. جنبه کمدی فیلم دقیقاً بیش از حد تلاش می کند که جذاب باشد و لحظات لذت بخشی را برای مخاطب فراهم کند.

نقد فیلم بازیکنان | یک شکست بزرگ برای نتفلیکس

به جای این، سازندگان فیلم سعی کرده‌اند در بخش‌های مختلف، شوخی‌هایی را ارائه دهند که به حدی مبتذل هستند که بیننده حتی نتواند لبخندی بزند و به جای لذت بردن، آزار ببیند. هرچند که فیلم در بخش داستانی و بخش عاشقانه خود مشکلات زیادی دارد، اما با پتانسیل‌های خوبی برای ایجاد صحنه‌های کمدی روبرو است که متاسفانه بیشتر آن‌ها را به‌راحتی از دست می‌دهد. البته بازیگران فیلم نیز توانسته‌اند در برخی از صحنه‌های کمدی خود، نقش خود را به خوبی اجرا کنند، اما تعداد این صحنه‌ها ناکافی است و نمی‌تواند فیلم را از باتلاقی که برای خود درست کرده است، نجات دهد.

جینا رودریگز، به خوبی برای تجربه تقریبا غیر قابل تماشا یک فیلم، Players، یک فیلم نسبتا قابل تحمل‌تر تبدیل کند. او با بازی خوب خود در صحنه‌های کمدی، از تعادل بخش کمدی و عاشقانه فیلم در لحظاتی حفظ کرده است. هرچند بسیاری از بازیگران مکمل نیز در حد توانایی خود به نمایش درآمده‌اند، اما به خوبی به عنوان مکمل‌های مناسب برای شخصیت اصلی داستان عمل کرده‌اند.

با توجه به فیلم‌های پر از اقدامات و هیجان، فیلم بازیکنان، با ارائه یک داستان عاشقانه و کمدی، تا حدودی جدیدتر و متفاوت‌تر به نظر می‌رسد. برخلاف بسیاری از فیلم‌های اکشن که با موضوعاتی تکراری و قابل پیش بینی برای تولید درآمد ساخته می‌شوند، Players، با ارائه داستان جذابیت‌های جدیدی را برای تماشاگران به ارمغان آورده است. همچنین، این فیلم با بازیگران ماهر و کارگردانی حرفه‌ای، تجربه‌ای لذت بخش و متفاوت را به تماشاگران خود هدیه می‌دهد. در کل، Players یک فیلم سرگرم‌کننده و جذاب است که با ترکیب داستانی جذاب، بازیگران ماهر و کارگردانی توانمند، توانسته است تجربه‌ای خوب را برای تماشاگرانش ارائه دهد.

نقد فیلم بازیکنان | یک شکست بزرگ برای نتفلیکس

حضور بازیگران شاخص که کمک بزرگی به فیلم کرده است

اما، بازیگران فیلم به چندان کیفیتی برای جذب توجه دل نمی‌زنند و این باعث می‌شود که در کنار جینا رودریگز، تام الیس به عنوان شخصیت دوم در فیلم حضور داشته باشد. نقش تام الیس اگر به درستی بازی می‌شد، می‌توانست فیلم را نجات دهد یا به سقوط بیاندازد و متأسفانه، سقوط اتفاق افتاد. شخصیت تام الیس در واقع نقشی ندارد در نجات فیلم و او یکی از ضعیف‌ترین شخصیت‌های فیلم است. کاراکتر او باید مورد نفرت بیننده قرار گیرد و دلیل آن نیز تفاوت دیدگاه او با دیگر شخصیت‌هاست.

واقعیت این است که او در واقع یک شخصیت ماشینی است که احساسات مک را نادیده می‌گیرد. ابتدا او به عنوان یک شخصیت خواستنی به نظر می‌رسد، اما در پایان فیلم تبدیل به یک شخصیت نخواستنی می‌شود. برای تولید فیلم، سازندگان بیشتر از نام او استفاده کرده‌اند تا از قابلیت‌های او بهره ببرند، این مسئله واقعاً ناامیدکننده است. در کل، جینا رودریگز تنها شخصیتی است که نقش اصلی را در فیلم ایفا می‌کند و سایر شخصیت‌ها بیشتر برای پیشبرد داستان استفاده می‌شوند.

نقد فیلم بازیکنان | یک شکست بزرگ برای نتفلیکس

این موضوع باعث می‌شود تا ارتباط بین تماشاگران و شخصیت‌ها کمتر شود و فیلم کمتر جذاب به نظر برسد. برای ایجاد یک فیلم موفق، نیاز است که شخصیت‌ها موجود در آن علاوه بر قدرت‌ها و قابلیت‌های ویژه، دارای احساسات و جوانب انسانی نیز باشند. در مورد جینا رودریگز، این جنبه‌ها به طور کامل در نظر گرفته نشده و این موضوع می‌تواند تجربه تماشای فیلم را تحت‌الشعاع قرار دهد. اما با این حال، فیلم می‌تواند به دلیل موضوع جالب و اکشن فوق‌العاده، جذابیت خود را حفظ کند و برای تماشاگرانی که به دنبال فیلم‌های اکشن هیجان‌انگیز هستند، مورد استقبال قرار بگیرد.

فیلم “بازیکنان” جدیدترین کمدی رمانتیک نتفلیکس و از دیگر آثار آنها در این ژانر است. نه تنها حرف تازه ای برای گفتن ندارد، بلکه در بازگویی همان داستان های کلیشه ای دست و پنجه نرم می کند و نمی تواند فیلمی سرگرم کننده با صحنه های خنده دار و طنز باشد. علیرغم تلاش جینا رودریگز و تام الیس که قرار است ناجی های فیلم باشند، خودشان به یک معضل بزرگ تبدیل می شوند و در نهایت فیلم را به اثری کاملا بیهوده تبدیل می کنند. فیلم بازیکنان به هیچ وجه توصیه نمی شود و برای تماشای آن وقت خود را صرف نکنید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *