معروف و محبوب ترین شخصیت های دنیای گیم

معروف و محبوب ترین شخصیت های دنیای گیم

محبوب ترین شخصیت های دنیای گیم

با گذشت زمان، دنیای بازی‌ها یک مسیر طولانی را طی کرده و توانسته است داستان‌های پیچیده و جذابی را در دنیاهای بزرگ و شبیه‌سازی شده به تصویر بکشد. اما بهترین داستان‌ها همواره آن‌هایی بوده‌اند که به همراه روایت برتر، معروف و محبوب ترین شخصیت های دنیای گیم را به مخاطبین خود معرفی کنند.

وقتی بازیکنان با یک داستان در بازی خود روبه‌رو می‌شوند، عموما آن داستان‌ها را به یاد می‌آورند که شخصیت‌های محبوبشان در آن داستان‌ها حضور داشتند و در مراحل مختلف آن‌ها را همراهی کردند. اما سوال این است که کدام شخصیت‌های بازی‌های ویدیویی بهترین هستند؟ احتمالا هر بازیکنی به این سوال پاسخ متفاوتی می‌دهد. در این مقاله، ما 20 شخصیت برتر بازی‌های ویدیویی را بر اساس انتخاب سایت‌های ایندیپندنت و The Gamer گردآوری کرده‌ایم.

هر یک از این شخصیت‌ها به دلایل گوناگون در این فهرست حضور یافته‌اند. برخی از آن‌ها قهرمانان عناوین مختلفی هستند که کمتر کسی می‌تواند از آن‌ها ناراضی باشد. بعضی دیگر به گونه‌ای خوب نمایان شده‌اند که داستان زندگی‌شان جزو بهترین داستان‌هایی است که در دنیای بازی‌های ویدیویی تجربه کرده‌ایم.

معروف و محبوب ترین شخصیت های دنیای گیم

ماریو

تا به امروز، لوله‌کش نینتندو در بیش از 200 عنوان مختلف حضور داشته است و بیش از 600 میلیون نسخه از آن‌ها به فروش رسیده است. امروزه، محبوب ترین شخصیت حتی یک روز مخصوص به خودش دارد؛ هر سال در تاریخ 10 مارس، طرفداران ماریو با هم جمع می‌شوند. جالب‌تر اینکه در سال جاری، همزمان با المپیک توکیو، پارک ماریو نیز افتتاح شد و در آن می‌توانید با دیگران در مسابقات ماریو کارت‌ها شرکت کنید. ماریو به یک شخصیت افسانه‌ای تبدیل شده است و اگر بگوییم او آواتاری برای دنیای بازی‌های ویدیویی است، اشتباهی نمی‌کنیم.

معروف و محبوب ترین شخصیت های دنیای گیم

سونیک

“سونیک یکی از بهترین و محبوب ترین شخصیت های بازی های ویدئویی است. در سال 1991 سگا برای رقابت با سری ماریو نینتندو به یک شخصیت کارتونی نیاز داشت. در آن زمان Super Mario 3 منتشر شد و به پرفروش ترین بازی تاریخ تبدیل شد. نتیجه آن سونیک شد. در حالی که او در نهایت به ماریو در رقابت باخت، اما سونیک همچنان حداقل 9 میلیارد دلار سود برای سگا به ارمغان آورد.

معروف و محبوب ترین شخصیت های دنیای گیم

کاپیتان پرایس

کاپیتان پرایس در عناوین متعددی از سری Call of Duty، از Modern Warfare گرفته تا نقش او به عنوان یکی از محبوب ترین شخصیت مربی در World at War، نقش اساسی داشته است. او به عنوان فرمانده گروه ضربت 141 همواره به رهبری یک تیم در ماموریت ها مشغول بوده و مراقب اعضای تیم خود بوده است. علاوه بر این، او در انجام ماموریت هایی با شانس کم موفقیت متخصص است.

کاپیتان پرایس، فردی است که همواره در هر نبردی در کنار شما حضور دارد. حتی اگر در طول نبرد جان خود را از دست دهید، او به انتقام شما خواهد پرداخت. او یکی از محبوب ترین شخصیت های بازی های ویدیویی و نسخه های کال اف دیوتی است و همیشه مورد توجه گیمرها و شرکت اکتیویژن قرار داشته است. در حال حاضر، نسخه های جدید بازی همچنان میزبان این شخصیت دوست داشتنی هستند.

نقد بازی کالاف دیوتی 1 Modern Warfare | بازگشتی دوباره

معروف و محبوب ترین شخصیت های دنیای گیم

کریتوس

در نخستین نسخه از خدای جنگ، کریتوسی را ما شاهد می‌بودیم، که هیچ‌گونه شباهتی با شخصیتی که در خدای جنگ سال 2018 دیدیم نداشت. او یک جنگجوی وحشی بود که تنها به دنبال انتقام بود. اگرچه تمام اعمالش را با بهانه‌ای از انتقام خون همسر و فرزندش توجیه می‌کرد، اما در عوض به سرعت شروع به کشتن خدایان کرد. اما در گاد آو وار 2018، همه به چهره‌ای دیگر او پی بردند. او دوباره پدر شده بود و این بار تمام توان خود را به کار گرفت تا جلوی آترئوس را بگیرد و اجازه ندهد او به مسیری که قبلا دنبال کرده برود.

معروف و محبوب ترین شخصیت های دنیای گیم

مستر چیف

Spartan 117، John، یا Master Chief همگی به یک شخص اشاره دارند. مردی با نام های متعدد که چندین بار موفق شده کهکشان را از نابودی نجات دهد. علیرغم اینکه جنبه انسانی او به ما اجازه می دهد بیشتر با او ارتباط برقرار کنیم، استعداد واقعی او در از بین بردن دشمنان نهفته است و او را به یکی از قدرتمندترین شخصیت ها در بازی های ویدیویی تبدیل می کند.

معروف و محبوب ترین شخصیت های دنیای گیم

مارکوس فنیکس

اگرچه رهبر دلتا اسکواد ممکن است یکی از عضلانی ترین ومحبوب ترین شخصیت های بازی های ویدیویی باشد، اما بازی بیشتر از سری Gears of War مانند پوست کندن پیاز است، هر چه بیشتر بازی کنید، بیشتر با لایه های عمیق تری از شخصیت او آشنا می شوید. هر چه بیشتر او را همراهی کنید، بیشتر به او وابسته می شوید.

معروف و محبوب ترین شخصیت های دنیای گیم

آرتور مورگان

وقتی اولین بار آرتور مورگان در تریلر رد دد ردمپشن 2 رونمایی شد، بسیاری از مردم شک داشتند که او قادر به تبدیل شدن به یکی از محبوب ترین شخصیت مانند جان مارستون باشد. اما او نه تنها شخصیتی بهتر از جان مارستون بود، بلکه با پایان بازی تبدیل به یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های تاریخ بازی‌ها شد. آرتور پس از سپری کردن بسیاری از زمان به عنوان یک کاراکتر منفی، تصمیم می‌گیرد که از این پس تنها به کارهای خوب و درست بپردازد، به جای اینکه همیشه در تلاش باشد تا بخشش بگیرد. به همین دلیل، گیمرها که ساعت‌ها با او همراه می‌شوند، واقعا می‌خواهند او به رستگاری که به دنبالش است برسد.

معروف و محبوب ترین شخصیت های دنیای گیم

ترور

ترور بهترین و محبوب ترین شخصیت سری GTA ممکن است باشد. چرا؟ زیرا او نماینده کامل و آینه شهر خیالی لوس سانتوس است. در سری های قبلی، یکی از انتقادات اصلی عدم تطابق شخصیت های بازی با اعمالی که بازیکنان می توانستند انجام دهند بود. اما با ترور، این مشکل حل شده است. وقتی شما در بازی به مردم حمله می کنید یا ماشین ها را منفجر می کنید، این همراه با ترور شماست. ترور فیلیپس بدون شک یکی از شخصیت های برجسته و محبوب بازی GTA V است. در ادامه، ما قصد داریم به معرفی سایر شخصیت های محبوب بازی بپردازیم.

معروف و محبوب ترین شخصیت های دنیای گیم

گرالت از ریویا

در ابتدا، گرالت به نظر می‌رسد فقط یک مرد خشن و طامع است که به دنبال کشتن هیولاها و پول درآوردن است. اما با آشنایی بیشتر با او، متوجه می‌شوید که این شخصیت محبوب ترین شخصیت و واقعاً او به دنبال انجام کارهای درست و صحیح است. رابطه پدر و دختری بین گرالت و سیری در بازی ویچر 3، یکی از بهترین جنبه‌های داستانی آن بازی است. این بازی به شما فرصت می‌دهد تا با حقایق تکان دهنده بیشتری درباره این مبارز اخمو، آشنا شوید و در نهایت با او به عنوان یک شخصیت برتر تاریخ بازی‌های ویدیویی، ارتباطی برقرار کنید.

شخصیت مون نایت | آواتار خدای ماه بیشتر بخوانید: معرفی شخصیت مون نایت + دشمنان خدای ماه

گرالت، یکی از جواهرهای محبوب بازی ویچر است که توسط توسعه دهنده آن به خوبی طراحی شده است. اخیراً، خبرهایی منتشر شده‌اند که این شخصیت حتی در بازی ویچر 4 نیز حضور خواهد داشت. بنابراین، باید منتظر ماند تا بازی منتشر شود و از تجربه‌ی جدیدی از این شخصیت استثنایی لذت ببریم.

معروف و محبوب ترین شخصیت های دنیای گیم

اتزیو آئودیتوره

Assassin’s Creed 2 به لطف محبوب ترین شخصیت یعنی شخصیت اصلی بازی یعنی Ezio استاندارد جدیدی را برای عناوین آینده این سری معرفی کرد. او مردی بود که فقط از جنگ و تفریح لذت می برد تا اینکه خانواده اش به قتل رسید. در طول 2 عنوان بعدی، او همان نجات دهنده ای شد که اخوان به آن نیاز داشت.

معروف و محبوب ترین شخصیت های دنیای گیم

دانته

دانته، قهرمان بی‌تردیدی و جنگجویی بی‌باک، از زمان عرضه نسخه اول بازی Devil May Cry در سال 2001، به تلاش برای نابودی هیولاها و شیاطین مشغول بوده است. او در این مدت به عنوان یک شکارچی جوان و مغرور، تبدیل به یک مرد میانسال با قلبی نرم و مهربان و محبوب ترین شخصیت شده است که همواره در حال تپش برای عزیزانش است.

معروف و محبوب ترین شخصیت های دنیای گیم

فرمانده شپرد

کمترین تعداد بازی‌ها باعث شده است که شخصیت‌های سری مس افکت حفظ شده و تغییرات زیادی نکرده‌اند. به عنوان مثال، فرمانده شپرد در سه بازی مختلف حضور دارد و گیمرها می‌توانند ظاهر و پیشینه شپرد را شخصی‌سازی کنند، اما واقعیت این است که تصمیماتی که در طول بازی می‌گیرید، محبوب ترین شخصیت یعنی شپرد را به یکی از برترین شخصیت‌های بازی تبدیل می‌کند.

معروف و محبوب ترین شخصیت های دنیای گیم

جول میلر

“جول، مانند نیتن، بکی از محبوب ترین شخصیت های ساخته شده توسط ناتی داگ است، اما در نقطه مقابل او قرار دارد. عنوان آخرین بازی ما درباره زندگی و مرگ است، و جول در این بازی، پس از گذشت 20 سال از مرگ دخترش، تبدیل به سایه‌ای از مردی که قبلا بوده است. اما ورود الی به زندگی او همه چیز را تغییر می‌دهد و جول بالاخره بعد از مدت‌ها آماده است تا برای چیزی بجنگد. رابطه پدر و دختر میان او و الی، یکی از جذاب‌ترین جنبه‌های این عنوان است. این رابطه او را به خاطر نجات و رستگاری نسل بشر، تا جان الی که جای خالی دخترش را پر کرده، متعهد می‌کند.”

معروف و محبوب ترین شخصیت های دنیای گیم

جان مارستون

جان مارستون، مانند بسیاری از محبوب ترین شخصیت های این فهرست، نمی‌تواند گذشته خود را فراموش کند. به عنوان عضو سابق گنگ Van Der Linde، او مجبور است توسط دولت فدرال، اعضای سابق گنگ را پیدا کند، در غیر این صورت، هرگز قادر به دیدن خانواده‌اش نخواهد بود.

معروف و محبوب ترین شخصیت های دنیای گیم

مکس پین

“مکس پین” یک فرد آسیب دیده است که تنها به دنبال انتقام خون خانواده‌اش می‌باشد. اما حتی زمانی که انتقام خود را می‌گیرد، همچنان به آرامشی که به دنبالش است نمی‌رسد. این چیزی است که از “گیمرها” برای “مکس” دوست دارند و او را به یکی از محبوب ترین شخصیت های بازی‌های رایانه‌ای تبدیل کرده است، صداقت او درباره خود و دیگران. او یک فرد نیست که به خودش (یا همان گیمرها) دروغ بگوید. “گیمرها” با ناامیدی فروپاشی شخصیت او را دنبال می‌کنند و تنها با امید به اینکه شاید در نهایت مسیر زندگی او تغییر کند.

معروف و محبوب ترین شخصیت های دنیای گیم

نیتن دریک

یکی از محبوب ترین شخصیت ها در بازی‌های ویدیویی، نیتن دریک، در گینس نیتن قرار دارد. او در سری آنچارتد نقش یک نسخه مدرن از ایندیانا جونز را بازی می‌کند. گیمرها همراه با نیتن به سفرهای هیجان‌انگیز در نقاط مختلف جهان می‌روند و به دنبال گنج‌های باستانی و گمشده می‌گردند.

معروف و محبوب ترین شخصیت های دنیای گیم

سالید اسنیک

تعداد بسیار زیادی قهرمان در بازی‌های ویدیویی اکشن وجود دارند که بعد از مدتی فراموش می‌شوند. اما در میان این همه، سالید اسنیک یک استثنا است. اسنیک در ظاهر شخصیتی معمولی بوده ولی در طول سری بازی‌های متال گیر، تبدیل به یکی از محبوب ترین شخصیت ها شده است. او در جایگاه سوم لیست محبوب‌ترین شخصیت‌های بازی‌های ویدیویی قرار دارد و خوشبختانه خبرهای خوبی درباره ریمیک جدید این بازی برای پلتفرم‌های مختلف منتشر شده است. این خبرها باعث شده تا بازتاب های مثبت بسیاری به سمت این بازی موثر شود.

معروف و محبوب ترین شخصیت های دنیای گیم

لی و کلمنتاین

احتمالا سریال “واکینگ دد” از بهترین سریال‌های تاریخ باشد، اما بازی آن به یک شاهکار در دنیای بازی‌های ماجراجویانه تبدیل شده است. محبوب ترین شخصیت کلمنتاین و لی و داستان تکان دهنده آن‌ها، به همراه رابطه پدر و دختری که با هم داشتند، تجربه‌ای فراموش نشدنی برای گیمرها به ارمغان می‌آورند.

معروف و محبوب ترین شخصیت های دنیای گیم

لارا کرافت

“لارا کرافت از دهه 1990 در دنیای بازی های ویدیویی حضور داشته و به یکی از نمادهای این صنعت تبدیل شده است. سری Tomb Raider تا به امروز در چندین عنوان مختلف منتشر شده است و آخرین ریبوت این مجموعه، بهترین انتخاب برای کسانی که می خواهند با محبوب ترین شخصیت یعنی لارا کرافت بیشتر آشنا شوند. جنگجوی سرسختی که برای زنده ماندن دست به هر کاری می زند. در میان بهترین شخصیت های بازی های ویدیویی، شنیدن نام لارا به دلیل هیجان انگیز بودن، فوراً به ذهن توم ریدر می پردازد. گیم پلی و داستان شخصیت محور. این باعث شده تا نام لارا در صدر این لیست قرار گیرد.”

معروف و محبوب ترین شخصیت های دنیای گیم

الی

شاهکار 2013 The Last of Us ساخته ناتی داگ محبوب ترین شخصیت دیگری به نام الی دارد. پس از ساعت‌ها گذراندن با جوئل، مبارزه با زامبی‌ها و دشمنان، کنترل الی را برای کمتر از 60 دقیقه به دست می‌گیرید و به سرعت متوجه می‌شوید که او چقدر بی‌تجربه و آسیب‌پذیر است، مخصوصاً زمانی که باید او را از چنگ یک انسان آدم‌خوار نجات دهید. در طول بازی، الی تبدیل به خواهر کوچکتر ما می شود که ما عاشقانه دوستش داریم و مهمتر از همه، دیدگاه مثبت و منحصر به فرد او در دنیای پسا آخرالزمانی به ما یادآوری می کند که همیشه امید وجود دارد.

کلام آخر

بهتر است توضیح دهیم که تنها برترین و پرطرفدارترین شخصیت های بازی ها به ۲۰ مورد محدود نمی شوند و شخصیت های دیگری مانند لئون کندی، بری برتون، کاساندرا، لینک، گوست و دیگران نیز حضور ندارند. نظر شما درباره بهترین شخصیت های بازی ها چیست؟ کدام یک از این شخصیت ها را بیشتر از همه دوست دارید؟ اگر فکر می کنید که در میان بهترین شخصیت های بازی های ویدیویی شخصیت مهم دیگری نیز وجود دارد که در اینجا ذکر نشده است حتما با ما به اشتراک بگذارید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *