استودیو رمدی تمام حقوق بازی Control خریداری کرده است

استودیو رمدی تمام حقوق بازی Control خریداری کرده است - نقادانه

استودیو رمدی تمام حقوق بازی Control خریداری کرده است

با پرداخت مبلغ ۱۷ میلیون یورو، استودیو Remedy تمامی حقوق مربوط به تبلیغات، نشر و توزیع بازی Control را به دست آورد. این استودیو اعلام کرد که این بازی با قیمت ۱۷ میلیون یورو از شرکت ۵۰۵ گیمز خریداری شده است. بر اساس این توافق، Remedy به عهده دارایی نشر، توزیع، تبلیغات و سایر حقوق بازی Control می باشد. شرکت ۵۰۵ گیمز تا تاریخ ۱۱ دی ۱۴۰۳ (۳۱ دسامبر ۲۰۲۴) مسئول انتشار بازی Control است، اما پس از این تاریخ،هیچ درآمدی از آن به دست نخواهد آمد.

مدیرعامل استودیو 505 گیمز، رمدی، اعلام کرد که مبلغ 17 میلیون یورو، هزینه‌ای بود که برای توسعه پروژه Condor و نسخه دوم بازی Control پرداخت شده است. او تأکید کرد که این توافق بر سود و زیان و فرصت‌های رشد اقتصادی تأثیری نخواهد داشت و در بلندمدت،تأثیری مستقیم نخواهد داشت. همچنین اضافه کرد: “این توافق به ما این امکان را می‌دهد که بهترین فرصت‌ها و توافق‌هایی را برای بازی‌های فعلی و آینده مجموعه کنترل در نظر بگیریم.

با این توافق، قادر خواهیم بود تصمیم بگیریم که آیا بازی‌های Condor و Control 2 را به صورت مستقل یا با همکاری دیگران منتشر کنیم. همچنین، با توجه به شهرت بالای نام تجاری کنترل و موفقیت بازی Alan Wake 2، در وضعیت بهتری برای مذاکره قرار خواهیم گرفت.”

استودیو رمدی تمام حقوق بازی Control خریداری کرده است - نقادانه

بازی Alan Wake گسترش خواهد یافت | بخش کلیدی رمدی اینترتینمنت

تاریخ انتشار Darkest Dungeon 2 برای پلی استیشن-نقادانه بیشتر بخوانید: تاریخ انتشار Darkest Dungeon 2 برای پلی استیشن اعلام شد

ما نمی‌توانیم تضمین کنیم که ترکیب این عوامل، یعنی یافتن همکار مناسب، رعایت اصول قراردادی و تعیین نسبت مناسب بین ریسک و سود، به ما امکان خواهد داد تا از آن بهره‌مند شویم و بر سرنوشت خود کنترل دقیق‌تری داشته باشیم. در ماه‌های آینده، پارتنرهای احتمالی خود را ارزیابی کرده و با آن‌ها مذاکره خواهیم کرد. این معامله به ما این امکان را می‌دهد تا مستقیماً بر روند تبلیغات، توزیع و قراردادهای تجاری دیگر تأثیر بگذاریم. علاوه بر این، این استودیو فرصت‌های بیشتری برای سرمایه‌گذاری و همکاری در آینده فراهم خواهد کرد که به توسعه و پیشرفت پروژه Condor، کنترل ۲ و تبدیل مجموعه کنترل به یک موفقیت بزرگ کمک خواهد کرد.

ترو ویرتالا، مدیرعامل رمدی، اعلام کرد که استودیو با همکاری 505 گیمز در توسعه بازی Control، تجربه‌ی خوبی را کسب کرده است. این همکاری منجر به فروش 4 میلیون نسخه از بازی شده است. اما ترو ویرتالا اعلام کرد که دریافت حقوق کنترل بخشی از استراتژی بلند‌مدت آن‌ها برای داشتن مالکیت بیشتر بر کسب‌وکار و آی‌پی‌های خلق‌شده است.

وی اضافه کرد: «داشتن مالکیت کامل مجموعه کنترل به ما اجازه می‌دهد تا در مورد آینده این مجموعه تصمیم‌گیری بهتر و آزادانه‌تری را انجام دهیم. با در نظر گرفتن جذابیت مجموعه برای بسیاری از همکاران، ما گزینه‌های متفاوت را با دقت و دقت بررسی خواهیم کرد.» او همچنین افزود که رمدی در حال بررسی گزینه‌های مختلفی برای داشتن مالکیت بیشتر بر کسب‌وکار و آی‌پی‌های خود است و در آینده نزدیک تصمیمی در این زمینه خواهد گرفت. با توجه به جذابیت مجموعه و همکارانش، این تصمیم بسیار مهم و تاثیرگذار خواهد بود و به رمدی اجازه خواهد داد که بهترین استراتژی را برای رشد و توسعه‌ی کسب‌وکارش انتخاب کند.

استودیو رمدی تمام حقوق بازی Control خریداری کرده است - نقادانه

طبق اظهارات ویرتالا، توسعه نسخه دوم کنترل و پروژه Condor تا نیمه اول سال ۲۰۲۴ ادامه خواهد داشت. همچنین او اعلام کرده است که با جدایی مسالمت‌آمیز از رمدی و ۵۰۵ گیمز، قصد دارد از این فرصت برای تشکر از آن‌ها به خاطر همکاری در ساخت Control و تبدیل آن به یک اثر با پتانسیل بالا در سال‌های گذشته، استفاده کند. گزارش کوتاهی از سود و زیان استودیو رمدی اینترتینمنت در تاریخ ۱ فروردین ۱۴۰۳ (۲۰ مارس ۲۰۲۴) منتشر خواهد شد و طرفداران می‌توانند منتظر انتشار جزئیات بیشتری از پروژه‌های آینده آن‌ها باشند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *