نقد بازی کالاف دیوتی وارزون 1 Warzone | ندای وظیفه

نقد بازی کالاف دیوتی (Warzone 1) وارزون 1

بررسی بازی کالاف دیوتی وارزون 1 | COD Warzone 1

کالاف دیوتی وارزون 1 با استفاده از اجزای خلاقانه در گیم‌پلی، تجربه‌ای منحصربفرد، هیجان‌انگیز و پر از اتفاق برای طرفداران بتل رویال فراهم کرده است.

با ارائه نقشه بزرگ و ویژگی‌های خلاقانه مثل بازگشت به بازی بعد از مبارزه یک به یک، بازی Call of Duty Warzone 1 تجربه‌ای پرهیجان از بازی بتل رویال را به بازیکنان ارائه می‌دهد. اما به دلیل تنوع کم در اسلحه‌هایی که در زمین وجود دارند، برخی بازیکنان برتری نسبی بدست می‌آورند و حضور لودآوت دراپ‌ها و حالت پلاندر خسته‌کننده است، بنابراین انتظار داریم که در به‌روزرسانی‌های آینده تغییراتی انجام شود تا تنوع بیشتری در بازی ایجاد شود.

نقد بازی کالاف دیوتی (Warzone 1) وارزون 1

در این روزها، استودیوها سعی دارند تا با به‌کارگیری حالت “بتل رویال” در بازی‌های خود، تغییراتی در گیم‌پلی ایجاد کنند و به‌طور خلاقانه بازی‌هایشان را به‌نمایش بگذارند. با عرضه بازی Call of Duty Modern Warfare 1، اینفینیتی توانست با بازگشت قدرتمند، این مجموعه را به‌موفقیت برساند. امکان استفاده از سلاح‌های گوناگون، کیل‌استریک‌ها، و قابلیت شخصی‌سازی سلاح با استفاده از انواع آیتم‌ها، همراه با گیم‌پلی هیجان‌انگیز، بی‌وقفه و با دقت بالا، باعث شد تا مدرن وارفر تبدیل به‌اثری قدرتمند برای تجربه تمامی علاقمندان به بازی‌های شوتر آنلاین شود.

با این حال، در حالی که بیشتر استودیوها تاکید بیشتری بر روی حالت بتل رویال دارند، اینفینیتی تصمیم گرفت این حالت را در زمان عرضه بازی کال اف دیوتی مدرن وارفر در دسترس قرار ندهد. این تصمیم در ابتدا عجیب به نظر می‌رسید، اما با توجه به وضعیت فعلی، می‌توانیم بگوییم که تصمیمی صحیح و هوشمندانه بوده است.

تا به حال، تعداد زیادی از بازی‌های بتل رویال را دیده‌ایم، اما نسخه بتای کالاف دیوتی وارزون 1 توانسته است سرعت بیشتری را نسبت به سایر بازی‌های بتل رویال داشته باشد. این بازی دارای یک نقشه بزرگ با جزئیات فراوان و مناسب برای بازیکنان با سبک‌های مختلف است؛ از اسنایپرها تا بازیکنانی با سبک بازی تهاجمی‌تر. همچنین، حضور ۱۵۰ بازیکن در گروه‌های سه نفره یا حالت تک‌نفره، باعث شده تا با یک حالت بتل رویال سریع و هیجان‌انگیز روبرو شویم.

نقد بازی کالاف دیوتی (Warzone 1) وارزون 1

قانون کلی بازی وارزون 1 همانند سایر بازی‌های بتل رویال است: باید به سرعت آیتم‌های خوب را پیدا کنید و تا آخر زنده بمانید. این خوشبختی که در زمان عرضه بازی، حالت Solo وجود نداشت، اما اکنون بازیکنان می‌توانند به صورت تک‌نفره نیز وارد رقابت بتل رویال وارزون شوند.

“اما ویژگی وارزون 1 که آن را منحصر به فرد می‌کند، تصمیم‌های درست سازنده‌ها برای تأکید بر مهارت در بازی است. مکانیک کلی وارزون 1 شباهت زیادی به بازی‌های بتل رویال دیگر دارد و نه تنها سلامتی بازیکن بلکه آرمور نیز نقش مهمی در تاخیر کشته شدن بازیکنان دارد. بنابراین، باید همواره مراقب باشید تا با برداشتن آرمور از جعبه‌های زمین، در مواقع ضروری آرمور خود را ترمیم کنید.

از طرفی، حالت کلاسیک وارد شدن به زمین در وارزون 1 همچنان حفظ شده است. در ابتدای بازی و با نمایش یک انیمیشن، از هواپیما به زمین می‌پرید و می‌توانید هر زمان که خواستید چتر خود را باز یا بسته کنید تا به نقطه‌ی مورد نظرتان برسید. باز و بسته کردن چتر برای بازیکنان حرفه‌ای امکان کشتن رقبای خود را در هوا قبل از رسیدن به زمین فراهم می‌کند.”

نقد بازی کالاف دیوتی (Warzone 1) وارزون 1

آشنایی با حالت های Battle Royal وPlunder

حالت‌های بتل‌رویال و Plunder، امکان پینگ کردن سلاح، دشمنان یا مکان را برای ارتباط بهتر اعضای گروه فراهم می‌کنند. این ویژگی که در بازی Apex Legends برای اولین بار معرفی شد، حالا به یکی از ویژگی‌های اصلی بازی‌های بتل‌رویال تبدیل شده است. علاوه بر ویژگی‌های قدیمی، خلاقیت جدید بازی وارفر امکان بازگشت به زندگی از برزخ را فراهم می‌کند.

این خصوصیت برای اولین بار در حالت Solo در یک بازی بتل‌رویال به کار گرفته شده است و باعث می‌شود بازیکنان بتوانند بعد از مرگ، دوباره وارد مسابقه شوند. پس از کشته شدن، وارد یک مبارزه تن به تن مشابه حالت گان فایت بازی مدرن وارفر می‌شوید که به Gulag معروف است. در این مرحله، وظیفه شما این است که حریف خود را بکشید و یک فرصت دیگر برای پیروزی در نبرد نهایی وارفر به دست آورید. بازگشت به میدان نبرد بسیار سریع اتفاق می‌افتد، اما باز هم باید سلاح‌های جدیدی را در میان دشمنان مسلح پیدا کنید.

حالت Gulag در دو حالت تک نفره و سه نفره موجود است که هر بازیکن تنها یک بار توانایی کشتن حریف و بازگشت به مسابقه را دارد. شانس شانس دوم بازیکنان را تشویق کرده است که حتی پس از کشته شدن توسط دیگران به دنبال انتقام باشند و آنها را مجبور به هوشیاری بیشتری می کند. بازیکنان عصبانی با انگیزه بیشتری برای اولین بودن به بازی باز می گردند و به دنبال قاتل خود هستند.

گیم‌پلی سریع حتی در حالت گولاگ بر خلاف بازی‌هایی مانند Battlefield V با نرخ بازپخش پایین حفظ می‌شود، به این معنی که سازندگان وقت بازیکنان را تلف نمی‌کنند. در حالت سه نفره، حتی اگر یک بازیکن به مسابقه برگردد، می تواند با جمع آوری 4500 دلار، هم تیمی خود را به میدان نبرد بازگرداند. خوشبختانه امکان احیای خود در بازی وجود دارد و با جمع آوری پول می توانید به این ویژگی بخصوص در حالت Solo دست پیدا کنید که می تواند کمک کننده باشد.

نقد بازی کالاف دیوتی (Warzone 1) وارزون 1

ویژگی های جذاب بازی که با به چالش کشیدن مخاطب باعث شور و هیجان میشود

اما هنوز هم بازی‌های بتل رویال به طور فزاینده‌ای از کلیشه‌هایی استفاده می‌کنند. به‌عنوان مثال، دایره به مرور بسته می‌شود و این‌بار از گاز سمی استفاده می‌شود که شما را مجبور می‌کند تا به داخل دایره فرار کنید. اما از جانب دیگر، برای فرار به داخل دایره وسایل‌ نقلیه‌ زیادی در دسترس قرار دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. وسایل نقلیه بازی شامل انواع مختلفی از سواری گرفته تا کامیون و هلیکوپتر می‌شوند. باید به خاطر داشته باشید که سوار شدن روی وسایل نقلیه شما را به یک هدف متحرک تبدیل می‌کند، زیرا نشان خودرو روی نقشه به رنگ قرمز تغییر خواهد کرد و بازیکنان با شنیدن صداها می‌توانند مکان دقیق شما را پیدا کنند.

لوت‌باکس‌ها در بازی وارزون 1 نقش مهمی دارند و با باز کردن آن‌ها می‌توانید بسیاری از آیتم‌های مفید را به دست آورید. در بازی ایپکس لجندز، لوت‌ها به‌طور مساوی در نقشه پخش نمی‌شوند و ممکن است در ابتدای بازی سلاح و تجهیزات مورد نیاز را پیدا نکنید، اما در وارزون 1 به خوبی توانسته‌اند تا بتل رویال را با پخش متعادل سلاح‌ها و تجهیزات در اقصی نقاط نقشه بزرگ جذاب کنند.

تاریخ انتشار Darkest Dungeon 2 برای پلی استیشن-نقادانه بیشتر بخوانید: تاریخ انتشار Darkest Dungeon 2 برای پلی استیشن اعلام شد

این موضوع به‌ویژه با توجه به تراکم جمعیت ۱۵۰ نفری بازیکنان از اهمیت بسیاری برخوردار است و با این که تنوع سلاح‌ها در حال حاضر کمتر از حالت عادی است، اما با انتشار به‌روزرسانی ۱.۱۸، تنوع بیشتری در بازی وارزون 1 ایجاد شده است. همچنین، در این بازی، تمام بازیکنان به راحتی می‌توانند از یک کلت استفاده کنند که باعث می‌شود هیجان بتل رویال از همان لحظه ورود به بازی آغاز شود.

یکی از ویژگی‌های جذاب بازی Battle Royale، قابلیت اضافه کردن کیل استریک‌ها به گیم‌پلی است. با جمع‌آوری پول، می‌توانید به مکان‌های مشخصی بروید و با توجه به بودجه خود، سلاح و تجهیزات مورد نظر را خریداری کنید. همچنین، در نقشه نمادهایی ظاهر شده که با دنبال کردن آن‌ها، به لوت‌های با ارزش بیشتری مانند اسلحه‌های طلایی و بنفش دسترسی پیدا می‌کنید و این می‌تواند به شما کمک کند تا در بازی برتری حاصل کنید.

فروشگاه بازی وارزون 1 شامل آیتم‌های مختلف با قیمت‌های متفاوت است و با توجه به اینکه پول در دسترس است، بازیکنان می‌توانند از مزایای مکان‌های خرید مختلف استفاده کنند. علاوه بر این، قابلیت بانتی نیز به بازی اضافه شده است که با گرفتن نماد آن، به سرعت به سوی یکی از بازیکنان نزدیک خود می‌رسید.

نقد بازی کالاف دیوتی (Warzone 1) وارزون 1

برتری بازیکنان در بازی با برداشتن سلاح های شخصی سازی خود از دراپ در میانه بازی

با این حال، تصمیماتی که گرفته شده‌اند، باعث شده تا با وجود رقابت بیشتر، برخی افراد برتری‌های نسبی را در میان بازیکنان مشاهده کنیم. به عنوان مثال، در حین بازی، جعبه‌ بزرگی به نام “لود‌اوت دراپ” در میدان قرار می‌گیرد که بازیکنان می‌توانند از آن استفاده کنند و Loadout سفارشی خود را برای خود انتخاب کنند. این موضوع باعث شده تا تمرکز بازی به سمت برداشتن “لود‌اوت دراپ” جلب شود و همچنین بازیکنانی که از آن استفاده می‌کنند، به دلیل تجهیز سلاح‌های خود به دوربین و لوازم دیگر، نسبت به سایر بازیکنان برتری‌های نسبی را کسب می‌کنند.

انتقال دارید که امکان دسترسی بازیکنان به لودآوت شخصی‌سازی شده جذاب است، اما باید به این نکته توجه داشت که بسیاری از بازیکنان هنوز نمی توانند به لوداوت های آزاد شده مدرن وارفر دسترسی پیدا کنند و در نتیجه در حالت بتل رویال، آنها ناخودآگاه با دست پایین‌تر مواجه می‌شوند که ممکن است مزاحمت آور باشد. این مسئله در حالت عادی چندان قابل مشاهده نیست، اما زمانی که فقط یک فرصت برای بازگشت پس از کشته شدن دارید، تفاوت قابل توجهی با بازیکن مقابل را احساس خواهید کرد.

متاسفانه، با وجود تفاوت‌های موجود در حالات مختلف بازی کالاف دیوتی، بازیکنان ایرانی در حالت Team Deathmatch در وارزون 1 با مشکل پکت لاگ‌های بالا روبرو هستند که می‌تواند بسیار مزاحم و آزاردهنده باشد. علاوه بر این، پینگ بازیکنان ایرانی در حالت وارزون 1 و حتی در گرند‌وار «مدرن وارفر»، بیشتر از حالت‌های معمولی مانند تیم‌دث‌مچ و دامینیشن است. این موضوع باعث می‌شود تا بازیکنان ایرانی در مواجهه با دشمنان خارجی، در موقعیت ضعیفی قرار بگیرند، به ویژه در حالاتی که لگ‌های گاه و بی‌گاه بازی به وجود می‌آیند. همچنین، در حالت Gulag نیز، این مشکل برجسته شده و بازیکنان ممکن است به ناگهان با جابه‌جایی سریع دشمنان مواجه شوند و به سرعت از بازی حذف شوند.

نقد بازی کالاف دیوتی (Warzone 1) وارزون 1

حالت Plunder و مشکلات این بخش

با این حال، هنوز هم می‌توان به کال اف دیوتی وارزون 1 با حضور ۱۵۰ بازیکن، به عنوان پر زدوخوردترین بتل رویال در میان بازی‌های ویدیویی، نگاه کرد. این بازی به دلیل ریتم سریع خود، به ندرت به بازیکنان فرصت آرامش می‌دهد.

Plunder یک حالت ثانویه در Warzone 1 است. از آنجایی که من در حال حاضر عمیقاً درگیر بازی Division 2 هستم، حالت Plunder به دلیل وجود هلیکوپترها مرا به یاد منطقه تاریک در بخش 2 می اندازد. در این حالت باید پول جمع کنید و دشمنانی که پول زیادی دارند را بکشید و در نهایت با استفاده از بالون یا هلیکوپتر پول خود را از بازی استخراج کنید. تیمی که یک میلیون دلار جمع آوری کند یا در پایان بیشترین پول را استخراج کند برنده خواهد بود. نکته مهم در مورد حالت Plunder نمایش بازیکنانی است که بیشترین پول را گرفته اند. در نتیجه، بازیکنان می توانند با نگاه کردن به نقشه به سمت بازیکنان برتر حمله کنند.

این حالت شبیه به وارزون 1 در گروه‌های سه نفره اجرا می‌شود و خوشبختانه به کاربر اجازه می‌دهد به طور کامل از نقشه استفاده کند، اما متأسفانه تنها ۱۰۲ بازیکن در هر مسابقه وارد زمین می‌شوند. حالت Plunder به دلیل مدت زمان طولانی مسابقات (حدود ۳۰ دقیقه)، به اندازه کافی هیجان‌انگیز نیست و برای افزایش هیجان، کاهش مدت زمان مسابقه و تصمیم‌گیری هدفمند بازیکنان، نیاز به فکر بیشتری دارد.

بازیکنان در نقاط مختلف نقشه پخش شده‌اند و عدم وجود قوای قهری برای جلب آنها به سمت خاص، باعث کاهش تعداد رویارویی‌ها در برخی نقاط نقشه شده است. در مقابل بازی بتل رویال، در بازی پلاندر، بازیکنان پس از کشته شدن به زمین باز می‌گردند و از ابتدا به سلاح‌هایی که در Loadout آنها شخصی‌سازی شده است، دسترسی دارند.

نقد بازی کالاف دیوتی (Warzone 1) وارزون 1

تجربه بازی کالاف دیوتی وارزون روی کنسول و پی سی !

قبلا در مورد کیفیت گرافیک و صداگذاری بازی Call of Duty Modern Warfare صحبت کرده بودیم و اکنون می‌توانیم بگوییم که تمام اسلحه‌ها در بازی Call of Duty Warzone 1 نیز به صورت کامل در دسترس هستند. البته باید توجه داشت که هنگام بازگشت از Gulag یا پریدن از هواپیما، بافت بازی برای مدتی به طور قابل توجهی طولانی می‌شود اما پس از حدود ۱۰ تا ۱۵ ثانیه به حالت عادی باز می‌گردد. در کل، با توجه به توضیحات قبلی در مورد کیفیت گرافیک و صداگذاری بازی Modern Warfare، لزومی برای بررسی وارزون 1 احساس نمی‌شود.

بازی Call of Duty Warzone 1، که به صورت رایگان در دسترس است، همچنین به عنوان یک به‌روزرسانی برای بازی Call of Duty Modern Warfare نیز در دسترس قرار گرفته است. گیم‌پلی و گان‌پلی زیبای این بازی به بازیکنان اجازه می‌دهد تا از تمام مهارت خود برای رسیدن به پیروزی نهایی استفاده کنند، اما متاسفانه بازیکنان ایرانی به دلایلی با مشکلات پینگ بالا و به‌ویژه پکت لاست مواجه هستند. همچنین، در حالت پلاندر، سازندگان قصد دارند تا به مرور تغییراتی در قوانین این حالت برای جذاب‌تر شدن آن، اعمال کنند. به عنوان مثال، در آخرین روز نگارش این بررسی، حالت Blood Money در بازی بود که تغییراتی مانند دریافت پول برای کشتن دشمنان در قوانین پلاندر ایجاد می‌کرد.

نقد بازی کالاف دیوتی (Warzone 1) وارزون 1

با وجود مشکلاتی مانند پینگ و لگ های بسیار، بازی کالاف دیوتی وارزون 1 را میتوان به عنوان یکی از بهترین بازی‌های رایگان بتل رویال توصیف کرد. با وجود لوداوت‌های شخصی و حالت Plunder که جذابیت کمتری نسبت به بخش بتل رویال دارد، تجربه‌ی رایگان آن را به تمام بازیکنان توصیه می‌کنیم. همچنین، با وجود چالش‌های روزانه در بازی وارزون 1، شما می‌توانید به صورت هدفمندتر به میدان رقابت بروید و در کنار افزایش سطح، اسکین‌های بیشتری به‌دست آورید. اینفینتی برنامه‌های بلندمدتی برای حالت‌های مختلف کالاف دیوتی وارزون 1 دارد و امیدواریم که بهبود این حالت‌ها در آینده بیشتر شود.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

6 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *